Jachira w Sejmie: „Tak nam dopomóż Tusk”. Wicemarszałek nie wytrzymała (wideo)

Klaudia Jachira to jedna z bardziej ekscentrycznych posłów aktualnej kadencji, która już niejednokrotnie zasłynęła w Sejmie ze swoich dość niecodziennych wystąpień i wypowiedzi. Tak również było i ostatnio. Posłanka z ramienia Koalicji Obywatelskiej pojawiła się na mównicy sejmowej i zaprezentowała swoją własną wersję „Roty”. Marii Konopnickiej, w której pojawiły się m.in. nazwiska Donalda Tuska czy Jarosława Kaczyńskiego. Nagranie z wystąpieniem polityk bardzo szybko obiegło internet. Przedstawiamy je poniżej.

Polecamy także: Bąkiewicz nie wytrzymał. Stanowcze słowa o Trzaskowskim ws. Marszu Niepodległości

Posłanka Koalicji Obywatelskiej swoim wystąpieniem z pewnością zaskoczyła niejedną osobę. Polityk postanowiła zaprezentować swoją wersję „Roty”, której oryginał jest znany jako dzieło Marii Konopnickiej.

Klaudia Jachira w Sejmie i jej wersja „Roty”

Klaudia Jachira to aktualna posłanka z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Polityk słynie przede wszystkim ze swoich dość niecodziennych wystąpień oraz wypowiedzi, które napotykają od dawna bardzo mieszane zdania. Jachira zasłynęła między innymi za sprawą swoich nagrań w internecie. Posłanka posiada kanał w mediach społecznościowych, gdzie publikowała nagranie, na których we własny przyjęty sposób odnosiła się do bieżących wydarzeń politycznych w kraju.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Swoją twórczość Klaudia Jachira przedstawia także w Sejmie. Mogliśmy się o tym przekonać wczoraj, kiedy to przrstwicielka Koalicji Obywatelskiej z sejmowej mównicy postanowiła przedstawić swoją wersję „Roty”.

Gdyby Maria Konopnicka pisała „Rotę” dzisiaj, to pewnie brzmiałaby ona tak: Nie rzucim Unii skąd nasz ród, praw kobiet ani mowy. Polskie my córy, polski lud, Rzepichy szczep piastowy. Nie damy, by nas zgłębił wróg! Tak nam dopomóż Tusk, tak nam dopomóż Lempart! – powiedziała posłanka KO.

– Do krwi ostatniej kropli z żył bronić będziemy sądów. Aż się rozpadną w proch i w pył niesprawiedliwe wasze rządy! Twierdzą nam będzie każdy próg! Tak nam dopomóż Hołownia, tak nam dopomóż Biedroń!dodała.

Polecamy także: Tusk przemawiał w Warszawie. Nagle musiał jednak przerwać (wideo)

W swojej wersji utwory posłanka wspomniała także o prezesie Prawa i Sprawiedliwości oraz ministrze edukacji i nauki – Nie będzie Kaczyński pluł nam w twarz, ni Czarnek dzieci nam tumanił. Unijny wstanie hufiec nasz, duch będzie nam hetmanił. Pójdziem, gdy zabrzmi złoty róg. Tak nam dopomóż Kosiniak, tak nam dopomóż Trzaskowski!zakończyła swoje przemówienie posłanka Koalicji Obywatelskiej.

O mój Boże, nie myślałam, że taki wiersz jeszcze tu usłyszę – skomentowała wystąpienie parlamentarzystki Koalicji Obywatelskiej prowadząca obrady wicemarszałek Małgorzata Gosiewska.

Źródło: Wprost

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza