Klarenbach i poseł z PiS bezlitośni dla Leszczyny z PO. Wybuchli śmiechem (wideo)

Adrian Klarenbach, Filip Kaczyński z Prawa i Sprawiedliwości oraz Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej rozmawiali ze sobą na bieżące tematy związane z polityką na antenie Polskiego Radia.
Polecamy również: Były rzecznik prezydenta Warszawy zaatakował Ziemca. Padły mocne słowa

W trakcie dyskusji padł między innymi wątek dotyczący byłego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej – Grzegorza Schetyny. Chodzi dokładnie o słowa, które były szef największej partii opozycyjnej w Sejmie wypowiedział ponad pięć lat temu. Wówczas jego mocne słowa zostały nagłośnione przez Newsweek Polska i cytował je także portal wp.pl.
To ich temat stał się w pewnym momencie przedmiotem dyskusja między dziennikarzem i posłem PiS z przedstawicielką Platformy Obywatelskiej. Czego dotyczyła wspomniana wypowiedź znanego polityka?

Adrian Klarenbach, Filip Kaczyński i Izabela Leszczyna w Polskim Radiu

Adrian Klarenbach, Filip Kaczyński z Prawa i Sprawiedliwości oraz Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej rozmawiali na antenie Polskiego Radia na tematy związane z polską polityką. W pewnym momencie w trakcie dyskusji został poruszony wątek byłego przewodniczączacego Platformy Obywatelskiej – Grzegorza Schetyny. Fragment programu zamieścili w sieci internauci.

Polecamy także: Lubecka zapytała Kidawę-Błońską o Bidena. Wymowna reakcja na odpowiedź polityk (wideo)

Panie pośle, proszę nie używać takich słów, jakich używał Gomułka. Ulica i zagranica to są słowa używane przez Gomułkemówiła Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

To są wasze słowaodparł poseł Filip Kaczyński z Prawa i Sprawiedliwości.

Nie, niestwierdziła posłanka.

Pani poseł, to są słowa Grzegorza Schetyny, tak się dziwnie składawłączył się Adrian Klarenbach.

No nie, ale no Panowie. Radzę naprawdę poczytaćmówiła polityk.

Nie, nie ja wiem, że możemy szukać analogii, ale jeżeli teraz Pani poseł chcę uderzyć w Grzegorza Schetynę, że on niczym Gomułkamówił Adrian Klarenbach.

Ja nie uderzamodparła także Izabela Leszczyna.

Najprawdopodobniej politykowi Prawa i Sprawiedliwości oraz dziennikarzowi chodziło o te słowa Grzegorza Schetyny, które na początku 2016 roku zacytował między innymi portal Wirtualna Polska.

Polecamy również: Awantura w Sejmie po słowach Glińskiego. “Może Pan stąd wyjść” (wideo)

Jeżeli będzie utrzymane takie tempo konfliktu, naszą aktywnością będzie ulica na pewno. A także Europa. Byłem w zeszłym tygodniu w Brukseli, rozmawiałem tam z politykami, oni są kompletnie zszokowani. Udało się przełożyć debatę, która była przygotowana na ten tydzień, ale tylko dlatego, trzeba ją bardzo dobrze przygotowaćmówił Schetyna.

Polecamy także: Dzieci na “Tour de Konstytucja”. Czarnek mocno odpowiada Bodnarowi

Według portalu „NaTemat” podobne słowa miał wypowiedzieć Zenon Kliszko – bliski współpracownik Władysława Gomułki. Ten z mównicy sejmowej miał powiedzieć ponad 50 lat temu: „Do kogo posłowie „Znaku” kierowali swą interpelację? Czy do rządu? Nie! Do ulicy i do zagranicy”.

Źródło: wp, Newsweek, Twitter, NaTemat

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada