Biden nazwał Putina „rzeźnikiem”. Zaskakująca reakcja Macrona

Prezydent Stanów Zjednoczonych – Joe Biden odbył w swoją wizytę w Polsce, z którą wiele osób wiązało spore nadzieje.

W trakcie jej trwania amerykański polityk pojawił się na Stadionie Narodowym, gdzie spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim, prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim oraz także z wolontariuszami, którzy pomagali uchodźcom.

Polecamy również: Tego się Grodzki nie spodziewał? Zaskakujące słowa Trzaskowskiego

Joe Biden otrzymywał także pytania kierowane do niego przez dziennikarzy. Jedno z nich miało dotyczyć tego, jak określiłby Władimira Putina. W odpowiedzi na to pytanie prezydent Stanów Zjednoczonych nazwał prezydenta Rosji „rzeźnikiem”.

Słowa wypowiedziane przez Bidena bardzo szybko zyskały na rozgłosie. Odniósł się do nich między innymi prezydent Francji Emmanuel Macron, którego słowa mogą nieco zaskakiwać.

Polecamy również: Ziemkiewicz mocno o Grodzkim. Dostało się także opozycji

Wojna na Ukrainie trwa już ponad miesiąc. Działania wojenne na terytorium naszego wschodniego sąsiada rozpoczęły się dokładnie 24 lutego od ataku wojsk rosyjskich.

Od tego czasu Ukraińcy stawiają bardzo twardy opór względem atakujących sił wroga. W tej dramatycznej sytuacji pomoc w miarę możliwości stara się udzielić Ukrainie między innymi Polska. Od 24 lutego na terytorium naszego państwa wjechało 2.3 miliona osób.

Polecamy także: Prezydent przekazał bardzo smutną wiadomość. „Niech spoczywa w Pokoju”

W tej sytuacji bez wątpienia przyjazd prezydenta Stanów Zjednoczonych do Polski ma być sygnałem do tego, że Polska w razie zagrożenia może liczyć na swojego największego sojusznika.

Joe Biden o Putinie i reakcja prezydenta Francji

Wojna na wschodzie Starego Kontynentu trwa już od ponad tygodnia. Pierwszy raz od wielu lat poważny konflikt zbrojny ma miejsce w bardzo bliskim sąsiedztwie naszego państwa.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

Wiele osób przed 24 lutego liczyło na to, że do wojny jednak nie dojdzie, a Władimir Putin i jego świta na tak radykalny ruch jednak się nie zdecydują. Niestety w tej sytuacji spełnił się najgorszy z możliwych scenariuszy.

W tej sytuacji jak nigdy wcześniej na ewentualne wsparcie ze strony sojuszników liczy przede wszystkim Polska oraz kraje bałtyckie, które znajdują się najbliżej działań wojennych na terenie Ukrainy i sąsiadują z Rosją, która przed miesiącem dopuściła się rozpoczęcia wojny. W tej sytuacji wiele osób upatrywało wielkie nadzieję w wizycie prezydenta Joe Bidena w Polsce.

Polecamy również: Prezydent mocno odpowiada na pogróżki Rosjan. Tych słów nikt się nie spodziewał (wideo)

W trakcie wizyty Joe Biden został zapytany przez dziennikarzy o Władimira Putina. W odpowiedzi prezydent USA określił go jako „rzeźnik”. Na te słowa zaregował Emmanuel Macron. Prezydent Francji stwierdził, że:

Nie użyłbym takiego określenia wobec niego, bo wciąż rozmawiam z prezydentem Putinem” – podkreślił prezydent Francji, dodając, że werbalna deeskalacja jest warunkiem niezbędnym, by „bez wojny zatrzymać wojnę, jaką rozpętała wobec Ukrainy Rosja”.

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

Prezydent Francji powiedział także, że „dziś, pojutrze zamierza znów rozmawiać z Władimirem Putinem w sprawie zorganizowania ewakuacji ludności z Mariupola obleganego przez Rosjan od tygodni” – pisze AFP.

Źródło: Polsat

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)