Gowin ostrzega PiS. „Umowa koalicyjna została jednostronnie zawieszona”

Wicepremier i lider „Porozumienia” Jarosław Gowin był gościem programu Polsat News. Polityk wypowiadał się przede wszystkim na temat bieżących wydarzeń w obozie Zjednoczonej Prawicy. Jak wiadomo już ze słów Jarosława Kaczyńskiego – sytuacja między koalicjantami nie należy do najlepszych. Z kolei sam Gowin uważa, że umowa koalicyjna między partiami została jednostronnie zawieszona przez Prawo i Sprawiedliwość. Gowin podkreślił także, że on i jego ugrupowanie nie popierają tego co się dzieję aktualnie w mediach publicznych. W rozmowie padł również wątek przyspieszonych wyborów.

Polecamy również: Żałoba w Koalicji Obywatelskiej. Nie żyje posłanka KO

Wicepremier i lider „Porozumienia” Jarosław Gowin był gościem programu Polsat News

W rządzie Zjednoczonej Prawicy iskrzy od dłuższego czasu. Prawo i Sprawiedliwość coraz częściej nie może znaleźć jednolitego stanowiska wraz ze swoimi koalicjantami. Między innymi z tego powodu coraz głośniej mówi się o przeprowadzeniu wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Między innymi na ich temat wypowiedział się w Polsat News wicepremier oraz lider partii Porozumienie – Jarosław Gowin. Polityk dał do zrozumienia, że sytuacja w obozie Zjednoczonej Prawicy do najlepszych nie należy.

My jako Porozumienie uważamy, że niedopuszczalne jest to, co się dzieje w mediach publicznych, a także niedopuszczalna była próba obalenia legalnych władz partii, co nie działo się bez wsparcia zewnętrznego” – powiedział Gowin.

Wszystkie osoby, które obarczam współodpowiedzialnością za to, co się stało, wiedzą, jakie jest moje zdanie, z rozmów w cztery oczy”dodał dopytywany, kto personalnie stoi za tą próbą obalenia władz Porozumienia.

Polecamy także: Hołownia zaatakował prezydenta. Dziennikarz prędko zaregował: „Nie manipulujmy” (wideo)

My jako Porozumienie uważamy, że umowa koalicyjna de facto została jednostronnie zawieszona przez Prawo i Sprawiedliwość w momencie udzielenia poparcia próbie obalenia legalnych władz Porozumienia” – podkreślił wicepremier.

Uważam, że obóz Zjednoczonej Prawicy wszedł na niebezpieczną ścieżkę, którą niektórzy komentatorzy nazywają drogą ku AWS-izacji, czyli wewnętrznego rozkładu. Ale można jeszcze z tej ścieżki zawrócić, a to wymaga szczerych rozmów”mówił Gowin.

Wicepremier wypowiedział się także na temat przedwczesnych wyborów parlamentarnych.

Jeżeli nie porozumiemy się w ramach Zjednoczonej Prawicy, alternatywą będą przyspieszone wybory” – odpowiedział Gowin.

W obecnym parlamencie nie da się stworzyć żadnej spójnej koalicji rządowej, która realnie mogłaby służyć Polsce, poza koalicją Zjednoczonej Prawicy” – dodał.

Polecamy także: Na co zmarł Krzysztof Krawczyk? Podano przyczynę śmierci

Gowin bez szans w razie samodzielnego startu?

Jarosław Gowin i Porozumienie w razie samodzielnego startu w wyborach parlamentarnych mają bardzo niskie możliwości na osiągnięcie sukcesu. Wynika to choćby z sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badań Marketingowych Indicator. Porozumienie Jarosława Gowina może liczyć na poparcie na poziomie 1.6 proc. W lepszej sytuacji jest drugi z koalicjantów Prawa i Sprawiedliwości. Solidarna Polska w przytoczonym sondażu może liczyć na poparcie 5.2 proc. Z badań wynika również, że liderem wciąż jest Prawo i Sprawiedliwość, na które swój głos chciałoby oddać 26.1 proc.

Źródło: Gazeta Prawna

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki