Katastrofalny scenariusz dla Gowina. To może być jego koniec?

Jarosław Gowin i jego Porozumienie mają w ostatnim czasie spore problemy. Koalicjanta PiS trawi przede wszystkim wewnętrzny spór między Adamem Bielanem oraz Jarosławem Gowinem. W dodatku między PiS a partią Gowina także nie ma w ostatnim czasie dobrych relacji. Wiceminister w ostatnim wywiadzie zarzucił PiS jednostronne zawieszenie umowy koalicyjnej. W tej sytuacji sporo mówi się o przeprowadzeniu wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Jednak czy taki scenariusz byłby opłacalny dla ugrupowania wiceministra Jarosława Gowina?

Jarosław Gowin i Porozumienie mają kłopot

Jarosław Gowin udzielił wywiadu w programie Polsat News. Wicepremier wypowiedział się przede wszystkim na temat aktualnej sytuacji w szeregach Zjednoczonej Prawicy. Polityk podkreślił między innymi, że to Prawo i Sprawiedliwość jednostronnie zawiesiło umowę koalicyjną z jego ugrupowaniem. Dodał także, że jego zdaniem obóz Zjednoczonej Prawicy wszedł na ścieżkę podobną do tej, którą niegdyś zmierzał AWS, a więc wewnętrznego rozkładu. Polityk podkreślił, że w razie braku porozumienia wewnątrz obozu ZP alternatywą będą przyspieszone wybory.

My jako Porozumienie uważamy, że umowa koalicyjna de facto została jednostronnie zawieszona przez Prawo i Sprawiedliwość w momencie udzielenia poparcia próbie obalenia legalnych władz Porozumienia” – podkreślił wicepremier.

Uważam, że obóz Zjednoczonej Prawicy wszedł na niebezpieczną ścieżkę, którą niektórzy komentatorzy nazywają drogą ku AWS-izacji, czyli wewnętrznego rozkładu. Ale można jeszcze z tej ścieżki zawrócić, a to wymaga szczerych rozmów” – mówił Gowin.

Jeżeli nie porozumiemy się w ramach Zjednoczonej Prawicy, alternatywą będą przyspieszone wybory” – podkreślał Gowin.

Jednak czy wcześniejsze wybory będą opłacalne dla Jarosława Gowina i jego Porozumienia? Z najnowszego sondażu Centrum Badań Marketingowych Indicator wynika, że nie. Partia wicepremiera mogłaby w razie samodzielnego startu liczyć na zaledwie 1.6 proc. poparcia, co by oznaczało dotkliwą wyborczą porażkę.

Źródło: Gazeta Prawna/ Do Rzeczy

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki