Jarosław Kaczyński uderza w opozycję. Mocne słowa lidera PiS

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu dla „Gazety Polskiej”, gdzie odniósł się do bieżących spraw i wydarzeń w polskiej polityce.

Jednym z tematów poruszonych przez Jarosława Kaczyńskiego była bieżąca sytuacja w obozie Zjednoczonej Prawicy, w której to od pewnego czasu widać zdecydowane nieporozumienia i różnice w ocenie pewnych sytuacji. Wicepremier wypowiedział się również na temat polskiej opozycji, o której dobrej opinii nie wyraził.

Polecamy także: Hołownia zaatakował prezydenta. Dziennikarz prędko zaregował: „Nie manipulujmy” (wideo)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu dla „Gazety Polskiej”

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wypowiedział się dla „Gazety Polskiej”. Tematem rozmowy polityka z dziennikiem były sprawy dotyczące aktualnej sytuacji obozu Zjednoczonej Prawicy oraz również poruszono temat dotyczący polskiej opozycji.

W temacie relacji panujących w rządzie wicepremier nie krył, że sytuacja w obozie Zjednoczonej Prawicy do najbardziej stabilnych nie należy. — Nie będę ukrywał prawdziwej sytuacji — mamy napięcia w koalicjidodał prezes Prawa i Sprawiedliwości. Powodem całej sytuacji są różnice na poszczególne tematy między PiS a jego koalicjantami. Były szef rządu zapewnił, że nie chce podgrzewać emocji w rządzie. Mimo wszystko Kaczyński przestrzegł koalicjantów przed destabilizacją Zjednoczonej Prawicy. W rozmowie z „GP” Kaczyński zaapelował o „opamiętanie i rozsądek”.

Polecamy również: Żałoba w Koalicji Obywatelskiej. Nie żyje posłanka KO

Wicepremier wypowiedział się także w mocnych słowach na temat opozycji.

 „Naprawdę wyjątkowo, niezmiernie rzadko zdarza się grupa ludzi, która sama o sobie mówi, iż jest całkowicie przeciw wszystkiemu, że jest totalną opozycją” – mówił Jarosław Kaczyński.

Ale trudno znaleźć przykłady z historii, by ktoś w myśl takiej ślepej zasady działał. To rak polskiej polityki. Niebywałe szkodnictwo, ale całkowicie zamierzone. Oni naprawdę chcą, żeby było źle, bo tylko w tym widzą szansę na utrzymanie swojej pozycji na scenie politycznej. To jest ich strategia działania, sprowadzająca się do marzenia, aby było jak najgorzej” – ocenia Kaczyński.

Sytuacja w obozie Zjednoczonej Prawicy

Polecamy także: Na co zmarł Krzysztof Krawczyk? Podano przyczynę śmierci

Aktualny stan obozu Zjednoczonej Prawicy może napawać niepokojem sympatyków aktualnych rządów. W kuluarach pojawiają się pierwsze wiadomości o przedterminowych wyborach, które może wywołać brak zgodności między PiS a Solidarną Polską oraz Porozumieniem. Z pewnością siły i odwagi ugrupowaniu Zbigniewa Ziobry dostarcza najnowszy sondaż poparcia. Wynika z niego, że SP z poparciem 5.2 proc. mogłoby wejść do polskiego parlamentu samodzielnie.

Są to dobre wiadomości dla Zbigniewa Ziobry, lecz fatalne dla Jarosława Gowina. Porozumienie we wspomnianym sondażu ma zaledwie 1.6 proc. poparcia.

Nawiązując do sondażu na czele jest Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 26.1 proc. Na drugim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 17.8 proc. Trzecie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej z poparciem 15.9 proc. Poza podium znalazła się Lewica z wynikiem 8.2 proc. Dalej jest Konfederacja z 6.1 proc. poparcia. Do sejmu wprowadziłby swoich posłów także PSL, który otrzymał 5.1 proc. co wynika z sondażu Centrum Badań Marketingowych Indicator.

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki