Mazurek bezlitosny dla Leszczyny. Nagle przypomniał jej stare słowa (WIDEO)

Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej gościła w RMF FM u red. Roberta Mazurka. Tematem rozmowy między popularnym dziennikarzem, a polityk z ramienia Platformy Obywatelskiej była między innymi kwestia dotycząca aborcji. Dokładnie rzecz ujmując chodziło o wątek aktualnego stanowiska Platformy Obywatelskiej w tej budzącej spory w społeczeństwie sprawy. Szybko jednak okazało się, że zdanie polityk na temat aborcji uległo dosyć szybko zmianie. Robert Mazurek przypomniał posłance, co jeszcze niedawno mówiła na temat aborcji.

Polecamy także: Bielan wprost odpowiada Olejnik w TVN. Ostra reakcja europosła na pytanie dziennikarki

Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej gościła w RMF FM u red. Roberta Mazurka

Temat aborcji od dłuższego czasu jest poruszany w polskim społeczeństwie oraz także mediach. Temat mocno poruszany został w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego z października ubiegłego roku. Wówczas to TK podważyło zgodność z Konstytucją jednej z przesłanek dotyczącej przerwania ciąży. Z tego powodu na ulicę polskich miast wyszło tysiące niezadowolonych obywateli. Protesty w głównej mierze organizował Strajk Kobiet.

Do wątku aborcji niedawno odniosły się także władze Platformy Obywatelskiej. Stanowisko góry partii wywołało jednak podziału między jej działaczami. Także na ten temat w RMF FM wypowiedziała się Izabela Leszczyna z PO.

Ale to jest na życzenie. Na żądanie. Jak pani woli na żądanie… Wiem to, co pani mówiła 19 lutego. Pozwoli pani, że panią zacytuję. Proszę państwa, Izabela Leszczyna, posłanka Platformy Obywatelskiej mówiła: „Uważamy, że w trudnych sytuacjach osobistych po konsultacji z psychologiem i lekarzem. To kobieta powinna podjąć decyzję o aborcji, a prawo musi jej to umożliwić. To się nazywa pani poseł stary wariant niemiecki, aborcja na życzeniemówił Mazurek.

Polecamy także: Dziennikarka TVP nie żyje. „Kochała Boga, Polskę i ludzi”

Ale czy mogę odpowiedzieć panie redaktorze…

Sekundkę. Druga część pytania jest taka. Otóż w 2019 roku Izabela Leszczyna kandydując do parlamentu wypowiedziała się dla kwestionariusza „Mam prawo wiedzieć”. I wie pani co pani powiedziała w sprawie aborcji? ŻE PANI JEST PRZECIWNA aborcji do dwunastego tygodnia na życzeniewytknął posłance redaktor.

Redaktor nie odpuszczał

 Czyli w 2019 Izabela Leszczyna jest przeciw, w 2021 w lutym jest za.

 Jestem panie redaktorze przeciwna aborcji na życzenie, natomiast uważam, że po tym co PiS zrobił obrzydliwego polskim kobietom i zniszczył ten kompromis, który przez trzydzieści niemal lat obowiązywał, nie ma powrotu do żadnego kompromisu…  stwierdziła posłanka Platformy Obywatelskiej.

 Dlaczego pani tłumaczy zmianę swojego zdania PiSem?

Źródło: RMF FM

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę

Obelżywe słowa Lempart do funkcjonariuszy. “Wyjdźcie i blokujcie ruch” (wideo)