Mocne słowa Kukiza o Hołowni. Muzyk nie hamował słów krytyki (wideo)

Paweł Kukiz w RMF FM był gościem Roberta Mazurka. Panowie rozmawiali na temat bieżących wydarzeń politycznych w Polsce. Lider Kukiz’15 był pytany między innymi o sprawy związane z jego rozmowami z Prawem i Sprawiedliwością.

Kukiz podkreślił w trakcie programu, że zależy mu przede wszystkim na poparciu jednego z jego postulatów w zamian za poparcie obozu Zjednoczonej Prawicy przez posłów jego ugrupowania.

„W tej chwili pojawia się temat sędziów pokoju. To trwa bardzo długo, ale coś z tego wynika Być może ze względu na sytuację w Zjednoczonej Prawicy uda się zrobić tak, że „proszę najpierw uchwalić nasza ustawę, a potem my Wam pomożemy z Waszą” – mówił Paweł Kukiz.

Dodatkowo polityk wypowiedział się także na temat ewentualnej współpracy z Szymonem Hołownią. Ze słów Kukiza wynika, że o współpracy nie ma już żadnej mowy. Co zaważyło na takie stanowisko byłego kandydata na urząd prezydenta?

Polecamy także: Bielan wprost odpowiada Olejnik w TVN. Ostra reakcja europosła na pytanie dziennikarki

Paweł Kukiz w RMF FM

Paweł Kukiz to polityk, który przebojem wszedł na szczyt polskiej polityki. W 2015 roku w wyborach prezydenckich zajął trzecie miejsce zdobywając ponad 20 proc. głosów w pierwszej turze. Następnie w 2016 roku wraz ze swoim środowiskiem politycznym wszedł do sejmu. Mimo wszystko popularność i poparcie Kukiza w ostatnich latach znacząco spada. W wielu sondażach były muzyk nie przekracza progu wyborczego. Można nawet stwierdzić, że aktualna kadencja sejmu może być dla Kukiza ostatnią. Stąd też polityk szuka poparcia i sojuszy politycznych.

Polecamy także: Dziennikarka TVP nie żyje. „Kochała Boga, Polskę i ludzi”

Jeden z nich miał być zawarty z Szymonem Hołownią. Jednak dziś Kukiz podkreśla, że dalszą rozmową i współpracą z byłym prezenterem TVN zainteresowany nie jest.

Już mi przeszła chęć na rozmawianie z Hołownią – powiedział w RMF FM Paweł Kukiz. – Hołownia rżnie głupa albo nie wie, o czym mówi – dodał polityk.

Już mi przeszła chęć na rozmawianie z Hołownią, bo zadałem mu publicznie kilka pytań. Powiem wprost: Hołownia rżnie głupa albo nie wie, o czym mówi. Jeśli on porównuje sędziów pokoju do czasów PRL-u, to nie ma tu partnera do rozmowymówił Kukiz.Szymon Hołownia nie ma pojęcia o kluczowych sprawach ustrojowychdodał lider Kukiz’15.

Źródło: Wprost

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę