Obelżywe słowa Lempart do funkcjonariuszy. „Wyjdźcie i blokujcie ruch” (wideo)

Marta Lempart, działaczka Strajku Kobiet ponownie stanęła na czele jednego z feministycznych protestów w stolicy kraju.

Strajk Kobiet nabrał rozmiarów w październiku ubiegłego roku. Wówczas to na ulicę polskich miast wyszło tysiące przeciwników zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji. Czynnikiem zapalnym manifestacji było przede wszystkim orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w tym przedmiocie sprawy. Mimo wszystko liczność uczestników manifestacji w ostatnich miesiącach zdecydowanie zmalała.

Polecamy także: Posłowie Porozumienia grożą odejściem. Stawiają twarde warunki

Marta Lempart, działaczka Strajku Kobiet wulgarnie na temat policjantów

W poniedziałek w Warszawie znów zapanowało zamieszanie. Główne ulice w centrum stolicy zostały zablokowane, a ruch tramwajów wstrzymany. Powodem takiego stanu rzeczy była manifestacja, na której czele ponownie stanęła Marta Lempart. Działaczka nie ukrywa celów swoich działań. Od dawna okazuję brak aprobaty dla rządów Prawa i Sprawiedliwości. Kobieta daje tego wyraz w trakcie manifestacji, którymi przewodzi. Tak też było w oststni poniedziałek, 8 marca w Warszawie. W wyniku manifestacji doszło do utrudnień w ruchu wzdłuż Alej Jerozolimskich. Na miejscu pojawiła się także policja, co nie do końca spodobało się Marcie Lempart.

Liderka Strajku Kobiet w swoich okrzykach nie popuściła także policjantom, zachęcając uczestników marszu do blokowania ulic i lekceważenia zasad. W dodatku działaczka użyła pod ich adresem obelżywego zwrotu.

Polecamy także: Dziennikarka TVP nie żyje. „Kochała Boga, Polskę i ludzi”

Ci z was, którzy mogą wyjść na jezdnię, wyjdźcie na jezdnię, blokujmy ruch w każdym kierunku. Nie bójcie się policji, to tylko jełopy w mundurach! Oni się boją, oni się boją, oni się wstydzą! Potem muszą wrócić do domu i powiedzieć gdzie dzisiaj byli. A zobaczcie, że wystarczy, że tylko my coś powiemy, a oni nam blokują ulice na zamówienie. Więc zablokujmy jak najwięcej, zablokujmy jak największą przestrzeń!krzyczała Lempart, dopuszczając się zniewagi wobec stróży prawa.

 

Źródło: ProPolski

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę