Hartwich zwróciła się do Papieża. Popełnia przy tym kompromitującą wpadkę (FOTO)

Iwona Hartwich za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowiła w jednym ze swoich wpisów zwrócić się do papieża Franciszka w sprawie wojny, która trwa od niemal już dwóch miesięcy na Ukrainie. 
Jednak w tej sytuacji, niektórych internautów ujął najbardziej błąd popełniony przez poseł z ramienia Koalicji Obywatelskiej. O co dokładnie chodzi?

Polecamy również: Tomasz Lis mocno o wyborach na Węgrzech. Dostał szybką ripostę

Iwona Hartwich jest posłanką na Sejm IX kadencji. Mandat posła uzyskała za sprawą wyborów parlamentarnych, które odbyły się w 2019 roku. Wówczas przyjęła propozycję startu z list Koalicji Obywatelskiej w okręgu numer 5 (Toruń). W wyniku tych wyborów uzyskała mandat posłanki na Sejm IX kadencji otrzymując 10 865 głosów.
Jednak wcześniej aktualna posłanka zasłynęła z innych wydarzeń, które zdecydowanie mogły mieć wpływ na jej dzisiejszą wykonywaną funkcję.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

Iwona Hartwich to działaczka na rzecz osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Hartwich jest także założycielką stowarzyszenia „Mam Przyszłość”. Dwukrotnie uczestniczyła w protestach na terenie polskiego Sejmu, co zdecydowanie wpłynęło na poziom jej popularności.
W ostatnim czasie na temat polityk Koalicji Obywatelskiej było głośno za sprawą między innymi jej pozwu przeciwko Magdalenie Ogórek, która jest znaną dziennikarką telewizji publicznej.

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

Powodem takiego ruchu ze strony posłanki miało być stwierdzenie Ogórek na wizji, gdzie powiedziała, iż Hartwich jest nazywana jako „żywa gotówka”.
Zgodnie z zapowiedziami. Pozwalam Magdalenę Ogórek. Nie można być obojętnym wobec mowy nienawiści, zwłaszcza wygłaszanej w publicznej Telewizjinapisała w zeszłym roku Iwona Hartwich na Twitterze.

Iwona Hartwich i jej wpadka na Facebooku

Posłanka Iwona Hartwich w jednym ze swoich wpisów na Facebooku postanowiła odnieść się do papieża Franciszka. W ostatecznej wersji, którą aktualnie można zobaczyć jest napisane:

Papieżu Franciszku…nazwij wojnę wojną i wskaż jasno agresora ….nie lawirujnapisała Hartwich.
Polecamy również: To cios dla prezydenta Niemiec. Kijów podjął stanowczą decyzję

Mimo wszystko pierwotna wersja wyglądała trochę inaczej. Internauci prędko to zauważyli i postanowili nagłośnić w sieci. W pierwszej wersji posłanka KO popełniła błąd w wyrazie „papieżu”, który zamiast przez „ż” napisała przez „rz”.

Można to zweryfikować przede wszystkim w „historii zmian” omawianego wpisu. Wersja z godziny 10.15 zawiera błąd, na który postanowili zwrócić uwagę internauci na Twitterze. Zdjęcie historii edycji i wpis jednego z internautów wraz z oryginalnym wpisem poniżej.

Źródło: Twitter, Facebook

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)