Zaskakujący komentarz Tomasza Lisa nt. PiS. Mało kto się tego spodziewał

Tomasz Lis za pośrednictwem swojego konta na Twitterze odniósł się do jednego z wpisów, który opublikowała Monika Mesuret. W swojej publikacji kobieta zadała pytanie dotyczące tego, czy ostatnie święta Wielkanocne były ostatnimi za rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Czyżby to była ostatnia Wielkanoc #zaPiSu? – pytała internautka.

Polecamy również: Tomasz Lis mocno o wyborach na Węgrzech. Dostał szybką ripostę

Pod jej wpisem znalazło się wiele odpowiedzi. Jedną z nich postanowił także zamieścić redaktor naczelny Newsweek Polska — Tomasz Lis. Mimo wszystko odpowiedź znanego dziennikarza wielu może zaskoczyć. Swojego zdziwienia nie kryli także niektórzy internauci. Co dokładnie napisał Tomasz Lis?

Prawo i Sprawiedliwość wraz ze swoimi koalicjantami rządzi w Polsce od 2015 roku. Zwycięski marsz formacji Jarosława Kaczyńskiego rozpoczęło zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich, gdzie kandydat PiS pokonał urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Kolejno PiS wygrało wybory parlamentarne w tym samym roku i do tej pory władzy nie oddało.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

Mimo wszystko w ostatnim czasie na opozycji nie są zbyt dyskretnie skrywane nadzieję na to, że być może bieżąca kadencja zakończy się przedterminowo i tym samym przyniesie zwycięstwo dla takich ugrupowań jak Koalicja Obywatelska czy Polska 2050, które to najprędzej (bazując na niektórych sondażach) z ugrupowań opozycyjnych mogłyby stworzyć ewentualny rząd przy osiągnięciu odpowiedniego wyniku wyborczego. Jednak czy jest szansa na to, że przedterminowe wybory się odbędą?

Tomasz Lis i jego zaskakujący komentarz

To, że być może druga kadencja rządów PiS dobiega końca mogliśmy odczuć w ostatnim czasie kilkukrotnie. W pewnym momencie formacja Jarosława Kaczyńskiego nie do końca mogła osiągnąć porozumienie z Solidarną Polską, która jest koalicjantem PiS.

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

Problemy pojawiły się także w stosunkach z Porozumieniem Jarosława Gowina, co ostatecznej zakończyło się wyrzuceniem partii byłego wicepremiera ze struktur Zjednoczonej Prawicy.

Mimo tych problemów PiS w dalszym ciągu rządzi w kraju. Jednak po stronie zwolenników opozycji widać pojawiające się głosy, że być może coś się w tym aspekcie jeszcze zmieni. Jeden z wpisów na ten temat opublikowała Monika Mesuret.

Polecamy również: To cios dla prezydenta Niemiec. Kijów podjął stanowczą decyzję

Czyżby to była ostatnia Wielkanoc #zaPiSu? – pytała internautka.

Na jej wpis odpowiedział Tomasz Lis. Z krótkiego komentarza dziennikarza wynika, że raczej w taki obrót spraw nie wierzy.

Niestety nieodpowiedział krótko Tomasz Lis.

 

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)