Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje znana polska aktorka

Nie żyje Halina Winiarska. O śmierci aktorki za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowało między innymi Duszpasterstwo Środowisk Twórczych Archidiecezji Gdańskiej.

Polecamy również: Tomasz Lis mocno o wyborach na Węgrzech. Dostał szybką ripostę

Informacja na ten temat pojawiła się także na stronie miasta Gdańsk, którego w 2020 roku otrzymała tytuł Honorowego Obywatela.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

Halina Winiarska-Kiszkis (1933-2022) jedna z najwybitniejszych aktorek swojego pokolenia i laureatka wielu nagród m.in. Srebrnego Medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2007), w 2020 roku za artystyczne i społeczne zasługi dla miasta otrzymała tytuł Honorowego Obywatela Miasta. Była żoną aktora Jerzego Kiszkisa. Zmarła 16 kwietnia 2022 rokuczytamy na stronie miasta Gdańsk.

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

Halina Winiarska pojawiła się w takich produkcjach jak „Seksolatki”, „Zagrożenie”, „Jemioła”, „Dziewczyna z hotelu Excelsior”, „Pora na czarownice”, „Awantura o Basię”, „Cudze szczęście” oraz także Garderoba damska”. Kariera aktorska Haliny Winiarskiej opierała się przede wszystkim na grze w teatrze.

Nie żyje Halina Winiarska

Halina Winiarska była absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Natomiast w roku 1957 zdała aktorski egzamin eksternistyczny. W trakcie swojej kariery aktorskiej występowała na scenach takich teatrów jak Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze. Z kolei w latach 1966–2003 była aktorką Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Polecamy również: To cios dla prezydenta Niemiec. Kijów podjął stanowczą decyzję

Nad ranem dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci naszej ukochanej lektorki, wspaniałej aktorki Haliny Winiarskiejpoinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych Duszpasterstwo Środowisk Twórczych Archidiecezji Gdańskiej.

Wiadomość o śmierci artystki podało także miasto Gdańsk, którego to od 2020 roku Halina Winiarska była Honorowym Obywatelem. Prywatnie aktorka była żoną Jerzego Kiszkisa – polskiego aktorka teatralnego, filmowego i telewizyjnego, który także pojawił się w produkcji „Awantura o Basię”.

Źródło: Gdańsk

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)