Piękny gest żołnierzy na granicy polsko-białoruskiej. Nagranie obiegło internet (wideo)

Granica polsko-białoruska: Do sieci trafiło nagranie opublikowane przez Białowieski Park Narodowy. Uwieczniono na nim „Mańkę” – krowę żubra, która przebywała przez pewien czas w strefie na granicy polsko-białoruskiej wzdłuż północnej granicy  Białowieskiego Parku Narodowego.

Polecamy także: 10 tysięcy osób pod Sejmem? Ziemkiewicz ripostuje wpis Giertycha

Z informacji podanych w opisie filmu wynika, że w piątek rano 11 Pułk Artylerii pomógł Białowieskiemu Parkowi Narodowemu w realizacji powroty zwierzęcia do Polski.

Polecamy także: Tusk mocno o PiS. Szybka riposta Beaty Mazurek: „Jednym słowem: PO”

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej od dłuższego czasu jest monitorowana przez polskie władze oraz także media. Na bieżąco na temat wydarzeń mających tam miejsce stara się informować między innymi polska Straż Graniczna.

Z jej ostatniego komunikatu wynika, że na terytorium Polski wczoraj (sobota) próbowało się przedostać tylko dwóch cudzoziemców. Mimo wszystko oprócz informacji na tego typu tematy bywają również wątki z innej kategorii spraw.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Mowa tu o „Mańce”, która jest krową żubra. Mańka od wielu tygodni była pod obserwacją  pracowników Białowieskiego Parku Narodowego oraz także żołnierzy. Samica żubra przemieszczała się wzdłuż pasa granicznego. Wielokrotnie próbowano ją zanęcić przy pomocy buraków oraz także siana, które na miejsce dostarczali pracownicy Białowieskiego Parku Narodowego. Jak ostatecznie zakończyła się cała akcja?

Granica polsko-białoruska: „Mańka” wróciła do Polski

Do internetu trafiło nagranie opublikowane za pośrednictwem mediów społecznościowych przez Białowieski Park Narodowy. Uwieczniono na nim „Mańkę” – krowę żubra, która przebywała przez pewien czas w strefie na granicy polsko-białoruskiej wzdłuż północnej granicy  Białowieskiego Parku Narodowego.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Z informacji podanych w opisie filmu wynika, że w piątek rano 11 Pułk Artylerii pomógł Białowieskiemu Parkowi Narodowemu w realizacji powroty zwierzęcia do Polski.

Wspaniała wiadomość dla wszystkich tych, którzy trzymali kciuki za „Mańkę” – krowę żubra, która przebywała w strefie na granicy polsko-białoruskiej wzdłuż północnej granicy Białowieskiego Parku Narodowego. Dzisiaj rano 11 Pułk Artylerii wspomógł BPN w zrealizowaniu powrotu krowy żubra do Polski. Od wielu tygodni pracownicy Białowieskiego Parku Narodowego wraz z żołnierzami obserwowali krowę żubra, która przemieszczała się wzdłuż pasa granicznego. Wielokrotnie zanęcano ją burakami i sianem, które dostarczali na granicę pracownicy Parkuczytamy.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Dziś ( w piątek – red.) udało się rozgrodzić płot i krowa żubra szczęśliwie dołączyła do swoich dwóch kolegów przebywających na Polanie Masiewskiej. Ogromne podziękowania należą się dowódcy zgrupowania 11. Pułku Artylerii Panu ppłk. Robertowi Szumskiemu oraz żołnierzom pełniącym służbę na tym odcinku, którzy byli bardzo zaangażowani w całą akcję. BRAWO MY!!!poinformował Białowieski Park Narodowy.

Granica polsko-białoruska: Do sieci trafiło nagranie opublikowane przez Białowieski Park Narodowy. Uwieczniono na nim "Mańkę" – krowę żubra
Granica polsko-białoruska: Do sieci trafiło nagranie opublikowane przez Białowieski Park Narodowy. Uwieczniono na nim „Mańkę” – krowę żubra

Źródło: Białowieski Park Narodowy

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)