Druzgocący sondaż dla opozycji. Tego się nie spodziewali

Granica Polski z Białorusią: Sytuacja przy wschodniej granicy od dłuższego czasu jest jednym z głównych tematów poruszanych w krajowych mediach. Władze mówią wprost o kryzysie, który ma tam miejsce. W związku z tym na miejscu działają aktywnie polskie służby. Nie brak jest jednak incydentów.

Polecamy również: Maryla Rodowicz trafiła do szpitala. Niepokojący wpis piosenkarki

W ciągu ostatnich dni media obiegło wiele zdjęć oraz także nagrań z granicy Polski z Białorusią. Na jednym z nich zarejestrowano posła Koalicji Obywatelskiej – Franciszka Sterczewskiego. 33-letni parlamentarzysta chciał przekazać leki oraz jedzenie dla koczujących osób przy granicy z Białorusią. W tej sytuacji posłowi przeszkodzili funkcjonariusze, którzy go zatrzymali. Oprócz Sterczewskiego na miejscu pojawiła się także między innymi posłanka Klaudia Jachira czy Maciej Gdula z Lewicy.

Polecamy także: Tusk zaatakował Kaczyńskiego ws. UE. Bezlitosna kontra Patryka Jakiego (wideo)

To jednak nie koniec sytuacji mających miejsce na granicy, które wzbudziły w ostatnim czasie falę kontrowersji. Głośno było także o działaniach grupy 13 osób, które zdecydowały się zniszczyć zasieki z drutu kolczastego rozstawionego na granicy z Białorusią.

Granica Polski z Białorusią: Sondaż Social Changes

W związku wydarzeniami mającymi miejsce na granicy Polski z Białorusią przeprowadzono sondaż autorstwa pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce. Zapytano się w nim o ocenę działania posłów opozycji.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Jak ocenia Pani/Pan działania posłów opozycji, którzy przeszkadzają żołnierzom i straży granicznej w ochronie granicy polsko-białoruskiej przed imigrantami, próbują przedrzeć się przez kordon ochronny, obrażają funkcjonariuszy, itp.?” – tak brzmiało pytanie zadane w sondażu pracowni Social Changes.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Wyniki dla opozycji zdecydowanie nie są zbyt dobre. Łącznie 62 proc. uczestników badania krytycznie oceniło działania polityków opozycji. 41 proc. ankietowanych wskazało opcję „zdecydowanie negatywnie”, a 21 „raczej negatywnie”.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Z kolei działania posłów opozycji pochwala 17 proc. badanych. 7 proc. „zdecydowanie pozytywnie” je ocenia, a 10 proc. „raczej pozytywnie”. Natomiast 21 proc. ankietowanych nie ma wyrobionej opinii w tym temacie.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1065 osób w dniach od 27 do 30 sierpnia 2021 roku.

Źródło: DoRzeczy, wPolityce

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź