Poseł Lewicy narzekał na zarobki posłów. Pokazano jego oświadczenie majątkowe

Maciej Gdula to poseł na Sejm z ramienia Lewicy. Media prześwietliły stan posiadania polityka, który jeszcze tak niedawno w następujących słowach odniósł się do majątku szefa rządu Mateusza Morawieckiego.

W przypadku naprawdę bogatych czyli ludzi mających powyżej 10 mln majątku zwyczajem jest posiadanie kont za granicą oraz zagranicznych nieruchomosci. Czy @MorawieckiM ma takie konta i takie nieruchomosci? Mamy prawo wiedzieć. Kiedy ustawa o majątkach rodzin polityków @pisorgpl? – napisał poseł Lewicy.

Polecamy również: Upokarzający cios dla Lewandowskiego. Zaskakująca sytuacja w Niemczech

Na jego pytanie odpowiedział rzecznik prasowy rządu – Piotr Müller.

Panie Pośle, chciałbym rozwiać Pana wątpliwości, premier @MorawieckiM oraz żona Pana premiera nie mają żadnych kont, ani żadnych środków ani jakichkolwiek innych aktywów poza naszym krajem. – odpowiedział rzecznik prasowy.

Z kolei dziś pod lupę media wzięły majątek posła Lewicy.

Maciej Gdula i jego majątek

Maciej Gdula jeszcze niedawno narzekał na niskie zarobki posłów. – Realnie poseł dzisiaj zarabia ok. 5500 złotych. (…) To jest bardzo mało. Znam ludzi, którzy mówią, że w życiu by się nie zdecydowali, żeby być posłem, bo by ich to finansowo wykończyłomówił polityk w rozmowie z Robertem Mazurkiem w radiu RMF FM.

W dodatku w tym tygodniu parlamentarzysta pytał na Twitterze o majątek premiera Mateusza Morawieckiego. Teraz sam polityk został prześwietlony pod kątem swojego dorobku. Jaki jest jego stan posiadania?

157 tysięcy złotych, 500 euro i 6 uncji złota (wartych ok. 42 tysiące złotych). Do tego dom (850 tys. zł), mieszkanie (1,2 mln zł) oraz trzy lokale użytkowe o łącznej wartości ponad 2,3 miliona złotych i dwa auta – to stan posiadania posła Macieja Gduli.

Z oświadczenia wynikają także sumy innych dochodów osiągnięte z tytułu zatrudnienia, lub innej działalności zarobkowej lub zajęć:

– Ponad 106 tysięcy złotych z tytułu dochodów z pracy.

– Niecałe 3700 złotych z tytułu praw autorskich.

– Niecałe 170 tysięcy z tytułu najmu.

Z oświadczenia wynika także, że poseł ma kilka ruchomości wartych ponad 10 tys. zł. Polityk wymienia wśród nich pianino, zegarek, dzieła sztuki, biżuterię, swoją bibliotekę oraz także dwa auta.

Poseł ma też zobowiązania finansowe: do spłacenia zostało mu ponad 666 tysięcy kredytu za dom. Jest też winny rodzicom 140 tysięcy (pożyczyli mu pieniądze na dom i działkę).

Źródło: Money, Dziennik

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli