Klarenbach bezlitosny dla posła PO w TVP. Poszło o głosowanie nad FO (wideo)

W ostatnim programie „Forum” w TVP Info jednym z gości Adriana Klarenbacha był poseł z ramienia Platformy Obywatelskiej – Grzegorz Rusiecki. Tematem rozmowy między politykiem a dziennikarzem był wątek dotyczący ostatnich głosowań w polskim parlamencie nad Funduszem Odbudowy, który ma wesprzeć Krajowy Plan Odbudowy.

Polecamy również: Upokarzający cios dla Lewandowskiego. Zaskakująca sytuacja w Niemczech

Adrian Klarenbach i Grzegorz Rusiecki w programie „Forum” w TVP Info

To głosowanie nie dotyczyło wyłącznie środków unijnych. One są niezwykle ważne, one będą przeznaczone na odbudowę, na wiele innych inicjatyw, które są oczekiwane przez społeczeństwo, ale to glosowanie dotyczyło także naszej obecności w Unii Europejskiej. Dotyczyło tego, czy chcemy być krajem, który realizuje zasady Unii Europejskiej. Takie jak praworządność jak właśnie solidaryzm. To było głosowanie nad naszą obecnością w Unii związanej z czterema swobodami, między innymi ze swobodą przepływu, chociażby, przepływu kapitału, czy przepływu przedsiębiorczości. I jeżeli spojrzymy na to głosowanie w tym szerokim kontekście, to być może zrozumiemy, dlaczego tak ważne było wprowadzenie do tej ustawy bezpieczników. – mówił poseł PO — Grzegorz Rusiecki.

I w Sejmie też głosowaliście za tym, czy jesteście prounijni, czy nie jesteście prounijni? Bo taki wywód Pan przeprowadził, tyralierą Pan poszedł. To znaczy, że co? Że w Sejmie jesteście antyunijni?pytał Adrian Klarenbach.

Nie, właśnie wyszło na to Panie redaktorze, że interpretujemy to zupełnie odwrotnie. – odparł poseł.

Wstrzymując się, byliście prounijni, tak? Czyli rozumiem PiS dalej próbuje nas wyprowadzić z Unii Europejskiej?pytał dziennikarza.

Panie redaktorze, jeżeli komuś na kimś zależy, jeżeli mamy dwoje ludzi, mężczyznę i kobietę, którzy się kochają, to nie gadają tylko o pieniądzach, ale rozmawiają o wielu innych rzeczach, nie tylko o pieniądzach. I myślę, że tu się zgodzimy.mówił polityk.

Panie pośle to ja Panu podpowiem jeszcze jedną radę, jeżeli ma Pan jakikolwiek, choć nie zakładam problem z kobietą. Trzeba wziąć kredyt, najlepiej dobrze oprocentowany na długi czas. Bo nic tak nie łączy, jak wspólne kredyty.odparł Adrian Klarenbach.

Nieco później poseł Grzegorz Rusiecki powiedział także na temat głosowania w Senacie:

Nie da się ukryć, że plan polityczny w Senacie był zupełnie inny. I głosowanie zostało przegrane, dlatego, że dwóch posłów (senatorów – red.) po prostu z różnych przyczyn nie zagłosowało tak jak powinno. – mówił polityk w TVP.

Źródło: TVP, Twitter

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli