Komu ufają Polacy? Jest zmiana na pozycji lidera

Komu ufają Polacy? Z najnowszego badania IBRiS na ten temat wynika, że doszło do zmiany na pozycji lidera. Wcześniej bowiem był nim aktualny prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski.

Polecamy także: Prezydent przekazał bardzo smutną wiadomość. „Niech spoczywa w Pokoju”

Teraz fotel polityka z największym zaufaniem Polaków objął prezydent Polski Andrzej Duda. Podium w sondażu zaufania zamyka szef rządu Zjednoczonej Prawicy – Mateusz Morawiecki.

Ze sporym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że na wyniki wpływ mają także wydarzenia mające miejsce na Ukrainie, gdzie od 24 lutego trwa wojna rozpoczęta atakiem sił Federacji Rosyjskiej. W jej kontekście wielu Polaków śledzi wypowiedzi i działania polskich polityków.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

W zeszłym miesiącu z dość głośnej wypowiedzi na ten temat zasłynął prezydent Andrzej Duda. Mowa tu o odpowiedzi udzielanej na konferencji prasowej przez prezydenta Polski, który pytany o pojawiające się groźby Rosji dotyczące ataku na sąsiednie państwa odparł popularnym powiedzeniem „nie strasz, nie strasz”. Poza takimi aspektami Andrzej Duda na bieżąco postanowił informować o swoich rozmowach z prezydentem Ukrainy, który z kolei nie krył wdzięczności za poczynione starania przez polskiego prezydenta.

Polecamy również: Prezydent mocno odpowiada na pogróżki Rosjan. Tych słów nikt się nie spodziewał (wideo)

Być może wpływ na wynik prezydenta mogło mieć także weto użyte wobec ustawy „lex Czarnek”, gdzie za takim rozwiązaniem optowała przede wszystkim opozycja. Jakie są dokładne wyniki sondażu?

Komu ufają Polacy? Jak wygląda podium si sondażu?

Liderem sondażu zaufania do polityków jest prezydent Andrzej Duda. Głowie państwa ufa 42.6 proc. badanych. Z kolei brak zaufania do prezydenta wyraziło 42.7 proc. Z kolei na drugim miejscu znalazł się włodarz stolicy kraju – Rafał Trzaskowski.

Prezydentowi Warszawy zaufanie w tym badaniu wyraziło 41.6 proc. Z kolei brak zaufania do polityka zadeklarowało 36.8 proc. Na ostatnim miejscu podium znalazł się szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki.

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

Do premiera w badaniu IBRiS swoje zaufanie wyraziło 39.5 proc. ankietowanych. Z kolei brak zaufania wyraziło aż 50 proc. Poza podium znalazł się lider Polski 2050 – Szymon Hołownia. Zaufanie byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN wynosi 34.9 proc.

Z kolei brak zaufania 35.9 proc. Dalej jest Donald Tusk, któremu ufa 33.5 proc. Z kolei brak zaufania do lidera Platformy Obywatelskiej wynosi 52.3 proc.

 

Źródło: Interia

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)