Tusk nawoływa Polaków. Jakubiak mocno odpowiada liderowi Platformy

Były poseł na Sejm – Marek Jakubiak za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowił odpowiedzieć na wpis opublikowany przez aktualnego szefa Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska.

Polecamy także: Problemy gwiazdy TVN. Usłyszała poważne zarzuty od prokuratury

Były szef polskiego rządu wezwał w nim, aby osoby, które „chcą bronić Polski europejskiej” pojawiły się w niedzielę na Placu Zamkowym w Warszawie o godz. 18. W związku z tym apelem Tuska powstało wiele komentarzy. Jeden z nich zamieścił również Marek Jakubiak. Co były poseł odparł na wezwanie Tuska?

W ostatnich dniach powstało wiele komentarzy na temat wyroku wydanego w ostatni czwartek przez polski Trybunał Konstytucyjny. TK dokonał oceny zgodności z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Jest to efekt złożonego wniosku przez premiera Mateusza Morawieckiego. Trybunał stwierdził niezgodność niektórych przepisów traktatu o Unii Europejskiej z polską ustawą zasadniczą.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

W związku z tym powstało wiele komentarzy. Jeden z nich zamieścił Donald Tusk, który najpierw opublikował „wezwanie” do osób, które „chcą bronić Polski europejskiej”, a następnie opublikował wpis z nagraniem. Pierwszy z nich spotkał się z odpowiedzią ze strony byłego posła Marka Jakubiaka.

Marek Jakubiak odpowiada Tuskowi

Nie milkną komentarze na temat wyroku wydanego przez Trybunał Konstytucyjny w ostatni czwartek. Trybunał dokonał oceny zgodności z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Ostateczny werdykt zdecydowanie nie przypadł do gustu części opozycji.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Trybunał Konstytucyjny, po rozpoznaniu wniosku Prezesa Rady Ministrów, uznał, że próba ingerencji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w polski wymiar sprawiedliwości narusza zasadę praworządności, zasadę nadrzędności Konstytucji oraz zasadę zachowania suwerenności w procesie integracji europejskiej” – napisano w komunikacie.

Trybunał stwierdził także, że „kompetencji organów władzy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej nie mogą wykonywać organy, którym Polska ich nie przekazała, a stosowanie w Polsce, w oparciu o wyroki TSUE, pozakonstytucyjnych norm prawnych przed Konstytucją lub sprzecznie z Konstytucją oznacza utratę przez Polskę suwerenności prawnej”.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

Do całej sprawy za pośrednictwem Twittera postanowił odnieść się Donald Tusk.

Wzywam wszystkich, którzy chcą bronić Polski europejskiej, w niedzielę na Płac Zamkowy w Warszawie, godzina 18. Tylko razem możemy ich zatrzymaćnapisał Tusk.

Na jego słowa postanowił odpowiedzieć Marek Jakubiak.

Tak jak mówiłem miesiąc temu, moim zdaniem przyjechał podpalić Polskęnapisał były poseł.

 

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza