Donald Tusk zabrał głos w sprawie ujawnionych nagrań. Zaskoczył wszystkich (wideo)

Donald Tusk odniósł się do nagrań, które w tym tygodniu ujawnił program „Magazyn śledczy Anity Gargas” w TVP. Dziennikarze w swoim materiale użyli nagrania z tajnej narady u Donalda Tuska w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Do rozmowy miało dojść dwa tygodnie po katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Po programie pod adresem Donalda Tuska spłonęła spora fala krytyki. Przez długi czas były premier nie zabierał głosu w związku z ujawnionymi nagraniami. Dziś jednak postanowił odnieść się do materiału dziennikarzy TVP.

Polecamy także: Głodowa emerytura Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera. Kwota jest szokująca

Donald Tusk odniósł się do nagrań z tajnej debaty z 2010 roku

Temat katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem wraca niczym bumerang na forum w Polsce. Wątek wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku poruszył materiał programu „Magazyn śledczy Anity Gargas” w TVP. W programie ukazano fragmenty nagrań z tajnej narady u Donalda Tuska w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z 23 kwietnia 2010 roku. Na ich podstawie pod adresem byłego premiera spłonęła olbrzymia fala krytyki. Tuskowi zarzucono między innymi bierność w działaniach i rozmowach ze stroną rosyjską. Aktualny szef Europejskiej Partii Ludowej dopiero dziś odniósł się krótko do całej sprawy.

Polecamy także: Platforma Obywatelska rozpada się? Kolejny poseł odszedł do Hołowni

Donald Tusk na Twitterze bardzo krótko i zwięźle odniósł się do materiału programu „Magazyn Śledczy Anity Gargas”. Według Tuska materiał ma na celu wykorzystynie tragedii smoleńskiej, aby zakryć sprawę dotyczącą Daniela Obajtka – Presesa PKN Orlen. – Wykorzystują tragedię smoleńską, by przykryć brudy Obajtka. Można upaść niżej? napisał w mediach społecznościowych szef Europejskiej Partii Ludowej – Donald Tusk.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke także znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę

Tomasz Lis stanął w obronie Beaty Szydło i jej syna. Zaskakujący wpis dziennikarza