Platforma Obywatelska rozpada się? Kolejny poseł odszedł do Hołowni

Platforma Obywatelska przeżywa poważny kryzys. W tym roku z szeregów kierowanej przez PO Koalicji Obywatelskiej odeszło trzech posłów oraz jeden senator do ugrupowania Polska 2050. Najnowszym z transferów ugrupowania byłego prezentera TVN jest Tomasz Zimoch, który wcześniej startował z list Koalicji Obywatelskiej. To jednak nie ma być koniec przejść z partii bliskich poglądowo Polsce 2050. Działacze tejże partii już dziś przyznają, że również inni politycy wykazują chęć dołączenia w ich szeregi. Czy chodzi tu również o innych polityków Platformy Obywatelskiej?

Polecamy także: Stuhr wykorzystał galę Telekamer do ataku na TVP. “Tego życzę nam wszystkim”

Platforma Obywatelska przeżywa poważny kryzys

Szymon Hołownia przebojem stara się zaistnieć w polskiej polityce. Były prezenter TVN zaraz po wyborach prezydenckich był już spisywany na spore straty. Wiele osób mówiło, że jego pomysł nie przetrwa trzech lat do następnych wyborów parlamentarnych. W tej sytuacji partia Hołowni zaczęła nabywać nowych posłów. Jako pierwsza dołączyła Hanna Gill-Piątek. Następnie poinformowano o przejściu Joanny Muchy do struktur Hołowni. Następni byli Paulina Hennig-Kloska oraz w tym tygodniu Tomasz Zimoch. Warto dodać, że na początku stycznia dołączył również senator Jacek Bury.

Mimo wszystko Polska 2050 ma nie prowadzić aktywnie rozmów z potencjalnymi chętnymi do partii, których ma nie brakować.

Nie prowadzimy aktywnych rozmów o powiększaniu naszej parlamentarnej reprezentacji, natomiast zgłaszają się do nas kolejne osoby zainteresowane zasileniem naszego grona. Będziemy informować, gdy takie fakty nastąpią”powiedział wiceszef Polski 2050 Michał Kobosko.

Polecamy także: Stuhr wykorzystał galę Telekamer do ataku na TVP. “Tego życzę nam wszystkim”

Z kolei sam Tomasz Zimoch podkreśla, że dołącza tylko do koła Polska 2050, a nie do tworzonej partii przez Szymona Hołownie.

Pozostaję bezpartyjny. Uważam, że w kole Polska 2050 będę mógł realizować wszelkie swoje zamierzenia” – dodał poseł.

Zimoch uzasadnił swój wybór następująco:

Są choćby parytety, przynależność do komisji, możliwość zabierania głosu” – argumentował.

Źródło: Niezależna

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę