Mocna odpowiedź Obajtka na pytanie Dulkiewicz. Przypomniał pomysł PO

Daniel Obajtek kontra Aleksandra Dulkiewicz na Twitterze. Aktualna prezydent Gdańska odpowiedziała na wpis prezesa PKN Orlen na temat fuzji Lotosu z Orlenem. Włodarz stolicy Pomorza zdecydowanie nie podoba się koncepcja połączenia dwóch polskich paliwowych gigantów w jeden większy koncern.

Polecamy także: Głodowa emerytura Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera. Kwota jest szokująca

W ostatnich dniach sporo mówi się na temat połączenia PKN Orlen z Lotosem. Przeciw takiemu rozwiązaniu jest opozycja na czele z Koalicją Obywatelską. W dodatku w międzyczasie media wzięły pod lupę majątek należący do prezesa PKN Orlen – Daniela Obajtka.

Daniel Obajtek kontra Aleksandra Dulkiewicz na Twitterze

Polecamy także: Platforma Obywatelska rozpada się? Kolejny poseł odszedł do Hołowni

Daniel Obajtek od dłuższego czasu zapowiada ruch polegający na połączeniu ze sobą PKN Orlen oraz Lotosu. Przeciw takiemu rozwiązaniu jest przede wszystkim opozycja. Swoje wątpliwości najaktywniej przestawiają politycy Koalicji Obywatelskiej. Wśród nich jest między innymi prezydent Gdańska – Aleksandra Dulkiewicz. Polityk z odpowiedziała na jeden z najnowszych twittów Daniela Obajtka na temat fuzji obu paliwowych potentatów. Dulkiewicz pytała w kontekście fuzji o interes strategiczny Polski. Zaznaczyła, że nie wiadomo komi zostanie sprzedana połowa Lotosu.

Zrealizujemy fuzję @PKN_ORLEN i @GrupaLOTOS bez względu na ataki GW i polityków opozycji. Nie dam się zastraszyć kolejnymi absurdalnymi zarzutami i zrealizuję wszystkie projekty rozpoczęte w ciągu ostatnich 3 latnapisał na Twitterze Daniel Obajtek.

Na jego wpis odpowiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

A strategiczny interes Polski ma jeszcze jakieś znaczenie? Sprzedanie nie wiadomo komu połowy Lotosu to działanie dla dobra tego interesu? – napisała Dulkiewicz.

Na odpowiedź Dulkiewicz odpowiedział Daniel Obajtek.

Pani Prezydent, gwarantuję że wybrany przez nas partner będzie dobry zarówno dla Lotosu, jak i polskiego interesu. W odróżnieniu od Pani formacji, my nie chcemy sprzedawać Lotosu Rosjanompodkreślił prezes PKN Orlen.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę