Głodowa emerytura Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera. Kwota jest szokująca

Emerytury gwiazd to temat coraz częściej poruszany w mediach w Polsce. Niedawno informowaliśmy o wysokości tego świadczenia w odniesieniu do poszczególnych gwiazd. Na duże pieniądze od państwa nie mogą liczyć takie gwiazdy jak Maryla Rodowicz oraz Karol Strasburger.
W wywiadach dawali oni do zrozumienia, że samo życie z państwowego świadczenia nie wystarczyłoby im na codzienne potrzeby. Mimo wszystko najgorsze świadczenie ma otrzymywać inna wielka gwiazda estrady. Mowa tu o Krzysztofie Cugowskim. Według mediów jego emerytura jest „głodowa”. Ile wynosi?

Polecamy także: Platforma Obywatelska rozpada się? Kolejny poseł odszedł do Hołowni

Emerytury gwiazd. Krzysztof Cugowski z nikim świadczeniem od państwa

Od pewnego czasu dużo mówi się o wysokości świadczenia emerytalnego, które uzyskują artyści od państwa. Niedawno głośno było o emeryturze takich gwiazd jak Maryla Rodowicz czy Karol Strasburger. Gwiazdy nie kryły, że suma pieniężna od państwa jest jedną z niższych.
Mimo wszystko czy jest na tym samym poziomie jak emerytura Krzysztofa Cugowskiego? Lider legendarnego zespołu „Budka Suflera” ma mieć jedną z najniższych możliwych emerytur.

Polecamy także: Stuhr wykorzystał galę Telekamer do ataku na TVP. “Tego życzę nam wszystkim”

Krzysztofa Cugowski miałby z pewnością problem, gdyby był zmuszony do utrzymania się z tego, co dostaję na jesień życia od państwa. Według mediów jeszcze kilka lat temu Cugowski miał otrzymywać tylko 570 złotych. Następnie świadczenie miało wzrosnąć do kwoty 882 zł, aby dziś przyjąć wartość 1000 złotych na miesiąc.
Skąd tak niska suma? Według portalu „Pomponik” artysta przez 40 lat korzystał z odprowadzania do ZUS preferencyjnych stawek, które wynosiły… 14 groszy rocznie! Z tego właśnie powodu ma wynikać wysokość jego świadczenia.

Kilka lat temu jego emerytura wynosiła 570 zł miesięcznie (…). Przez lata świadczenie Cugowskiego wzrosło do 882 zł. Potem przez wprowadzenie emerytury minimalnej do 1000 zł” – czytamy w „Super Expressie”.
Cugowski jednak podkreśla, że ma oszczędności i to przede wszystkim na nich się opiera.

Źródło: Super Express / Pomponik

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę