Tusk chce debaty z Kaczyńskim. Szef PO dostał mocną odpowiedź (wideo)

Debata Tusk kontra Kaczyński jest poruszana od dłuższego czasu. Jej wielkim zwolennikiem jest przede wszystkim lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk. Swoje działania w osiągnięciu tego celu były przewodniczący Rady Europejskiej rozpoczął już na samym początku swojego powrotu do krajowej polityki. Przemawiając w Gdańsku Donald Tusk zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego następującymi słowami:

Polecamy także: Waszczykowski bezlitosny dla Sikorskiego. Mocne słowa europosła PiS (wideo)

– Panie Kaczyński, wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi, by wymienić się argumentami. Zostaw ludzi w świętym spokoju, daj im normalnie ze sobą rozmawiać. Chcesz konfrontacji, chcesz naprawdę poważnego starcia na argumenty, chcesz poważnej rozmowy o Polsce, jestem do dyspozycji wszędzie, gdzie chcesz. Wyjdź z tej jaskini, nie bój się, nie wstydź się – mówił lider Platformy Obywatelskiej w Gdańsku.

Z kolei w ostatnich dniach temat ponownie odżył po wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego w radiu RMF FM. Prezes PiS był pytany o możliwość debaty.

Tego rodzaju debata miałaby sens tylko wtedy, gdyby Donald Tusk wezwał do tego, żeby zaniechać ośmiu gwiazdek, tych brzydkich słów, powiedział „byliśmy w błędzie” . Trzeba wrócić do normalnych relacji w życiu publicznym, które nie były doskonałe – były dalekie od doskonałości – ale jednak w Polsce po 1989 r. jakoś istniały. Gdyby do tego wezwał, gdyby powiedział „przepraszam” – ma za co przepraszać – to oczywiście tak – mówił Kaczyński.

Polecamy również: Niepokojące wiadomości. Ryszard Terlecki trafił do szpitala

W odpowiedzi na ten apel prędko zaregował Donald Tusk. Szef PO za pośrednictwem mediów społecznościowych przeprosił Jarosława Kaczyńskiego, lecz mimo wszystko nie zapowiada się na to, aby do debaty doszło.

Debata Tusk kontra Kaczyński

Na temat debaty głos na antenie Radia Zet zabrał wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości – Radosław Fogiel. Z jego słów można wywnioskować, że szansa na spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Donaldem Tuskiem jest raczej bardzo mocno wątpliwa.

Kiedy dojdzie do debaty Donald Tusk – prezes Kaczyński albo odwrotnie – prezes Kaczyński – Donald Tusk?pytała Beata Lubecka.

Polecamy również: Tusk przeprasza Kaczyńskiego. Zaskakujące słowa lidera PO

A ktoś zapowiadał taką debatę?pytał Fogiel.

No takiej debaty dopominał się Donald Tuskodparła dziennikarka.

Donald Tusk dopomina się o bardzo wielu rzeczy – dopominał się o zwycięstwo w wyborach prezydenckich, dopomina się żeby realizować program jego partii mimo, że nie wygrała wyborów. Naprawdę proszę wybaczyć, ale oczekiwania Donalda Tuska nie są dla nas wskaźnikiem tego, co trzeba robić w politycemówił Fogiel.

Polityk wspomniał również o języku wypowiedzi Tuska, który mówiąc o debacie z Kaczyńskim mówił: „Jesteś taki kozak, nie boisz się debaty, to przepraszam, to spróbuj. No ale, jak zawsze, w ostatnich latach okazało się, że coś trzeba mieć takiego, żeby nie pękać przed głównym oponentem, a tutaj tego nie ma”.

Polecamy także: Zaskakujący wpis ze zdjęciem od Tuska. Tego mało kto się spodziewał

Biorąc pod uwagę, że Donald Tusk postanowił komunikować się językiem rodem z gimnazjum czy z przedszkola, to odpowiem w sposób, jaki mówiła mi moja mama, kiedy byłem w podobnym wieku, który wczoraj mentalnie okazywał Donald Tusk: „mądrzejszy ustępuje”. I w tym wypadku Jarosław Kaczyński ustąpi przed tego typu zaczepkamistwierdził Fogiel.

Wypowiedź wicerzecznika Prawa i Sprawiedliwości na ten temat pada od minuty 8:50 na nagraniu poniżej:

 

Źródło: YouTube ,wp

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja także w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa także o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące także słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira także będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)