CBA zatrzymało byłą poseł Platformy Obywatelskiej

Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) zatrzymało w środę byłą poseł Platformy Obywatelskiej. Zatrzymanie ma mieć związek z przyjmowaniem przez Danutę O. łapówek. Zatrzymana kobieta zajmowała się sprawami związanymi z legalizacją pobytu cudzoziemców w Polsce oraz wydawaniem pozwolenia na pracę. To właśnie w związku z jedną ze spraw dotyczącą tej materii – Danuta O. miała przyjąć korzyść majątkową. Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Polecamy także: Wpadka polityka opozycji w TVN. Chciał cofnąć swoje słowa o PO. Wszystko się nagrało (wideo)

CBA zatrzymało byłą poseł Platformy Obywatelskiej

Funkcjonariusze szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w środę Danutę O.  Kobieta to była posłanka z ramienia Platformy Obywatelskiej. W ostatnim czasie pełniła obowiązki kierownika Oddziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie. Zatrzymanie ma związek ze sprawą dotyczącą podejrzenia wręczania oraz przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za spowodowanie pozytywnego rozpatrzenia wniosków o zezwolenia na pracę i pobyt cudzoziemców. Zarzucany proceder miał mieć miejsce w latach 2019-2020.

Polecamy także: Krystyna Pawłowicz bezlitosna dla Lubnauer. Pokazała to zdjęcie z poseł KO

Kobieta została w środę przewieziona do prokuratury. Z kolei w miejscu jej pracy oraz zamieszania dokonano przeszukania.

Z informacji opublikowanej na swojej stronie CBA wynika również, że zatrzymanie byłej posłanki Platformy to kolejna akcja biura w tej sprawie.

W marcu tego roku do sprawy zostały zatrzymane dwie osoby, w tym urzędniczka Oddziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie oraz przedsiębiorczyni zajmującą się profesjonalnie pomocą w sporządzaniu i składaniu wniosków o legalizację pobytu i zezwoleń na pracę cudzoziemców na terytorium RP” – napisano.

Polecamy także: Zybertowicz bezpośrednio do Olejnik w TVN nt. UE. “Moja droga uczennico..” (wideo)

Danuta O. była posłanką na Sejm VI kadencji. Startowała w 2007 roku z list Platformy Obywatelskiej. W 2011 roku bezskutecznie ubiegała się ponownie o mandat.

Źródło: Rzeczpospolita,  DoRzeczy,

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Kolejna żałoba w rodzinie Krawczyków. Miesiąc po śmierci piosenkarza

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Wyrzucony poseł PO także nie wytrzymał. Powiedział to wprost w TVP o Budce

Syn Krzysztofa Krawczyka śpiewa na ulicy. Poruszające nagranie z Łodzi (wideo)