Lech Wałęsa z kuriozalną propozycją: „Rodacy Patrioci nie mamy wyboru”

Były prezydent Polski – Lech Wałęsa za pośrednictwem mediów społecznościowych napisał dość zaskakujący post. Mianowicie były lider Solidarności zaproponował, aby zebrać podpisy, które według niego miałyby doprowadzić do wcześniejszych wyborów. Post Lecha Wałęsy najprawdopodobniej jest związany z ostatnimi wydarzeniami mającymi miejsce wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Wczoraj Trybunał Konstytucyjny dokonał oceny zgodności z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Jest to efekt złożonego do Trybunału wniosku przez premiera Mateusza Morawieckiego. TK stwierdziło niezgodność niektórych przepisów traktatu o Unii Europejskiej z polską ustawą zasadniczą. W związku z tą sytuacją pojawiło się bardzo wiele komentarzy i opinii.

Jeden z nich zamieścił szef Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk. Były premier wezwał osoby, które „chcą bronić Polski europejskiej” na Plac Zamkowy w Warszawie w niedzielę.

Wzywam wszystkich, którzy chcą bronić Polski europejskiej, w niedzielę na Płac Zamkowy w Warszawie, godzina 18. Tylko razem możemy ich zatrzymaćpisał lider Platformy Obywatelskiej.

Były prezydent Polski – Lech Wałęsa i jego wpis

Nie milkną komentarze na temat wczorajszego wyroku wydanego przez Trybunał Konstytucyjny. W związku z tym wydarzeniem pojawiło się wiele komentarzy w tradycyjnych mediach i także mediach społecznościowych. Jeden z głośniejszych wpisów opublikował szef Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk, który tak jak już o tym wspominaliśmy – wezwał osoby, które „chcą bronić Polski europejskiej” na Plac Zamkowy w Warszawie w niedzielę. To jednak nie koniec.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Głos w tej sprawie zabrała także szefowa Komisji Europejskiej – Ursula von der Leyen.

Jestem głęboko zaniepokojona wczorajszym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Poleciłam służbom Komisji Europejskiej, aby zanalizowały ten werdykt dogłębnie i szybkooświadczyła w piątek szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Post w związku ostatnimi wydarzeniami zamieścił także Lech Wałęsa, który złożył niecodzienną propozycję.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

Zdrada interesów Polskim czy nieprawdopodobna głupota?. Rodacy Patrioci nie mamy wyboru. Mieszcząc się w demokracji. Przypominam moją propozycję. Należy uzbierać podpisy od suwerena za natychmiastowymi nowymi wyboramiczytamy.

Jeśli uzbieramy więcej podpisów od tych, które dały im prawo, nabywamy prawo do natychmiastowych nowych wyborów.
Mając taką demokratyczną decyzję suwerena nabywamy prawo do zastosowania wszelki metod walki by to osiągnąć. Posłuchajcie mnie
a uratujemy honor Polski. LWnapisał na Facebooku Lech Wałęsa.

Źródło: wp, TVP, Facebook

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza