Andruszkiewicz mocno odpowiada Budce. Pokazał to zdjęcie Tuska

Borys Budka w sobotę 24 kwietnia przedstawił filary nowej doktryny politycznej Platformy Obywatelskiej. Ma im towarzyszyć hasło „Bezpieczna Polska”.

Lider Platformy Obywatelskiej skupił się przede wszystkim na kwestiach dotyczących bezpieczeństwa. Budka w swojej wypowiedzi wskazał także na konieczność odbudowania w społeczeństwie wspólnoty w oparciu właśnie o ten aspekt.

Lider największej partii opozycyjnej wypowiedział się również na temat polityki zagranicznej. Jego zdaniem  – Polska nie była tak samotna od czasów rozbiorów. Na słowa Borysa Budki w mediach społecznościowych zaregował Adam Andruszkiewicz.

Polecamy również przeczytać: Teleturniej “Jeden z dziesięciu” znika z TVP? Jest oświadczenie stacji

Borys Budka i filary nowej doktryny politycznej Platformy Obywatelskiej

Borys Budka w sobotę 24 kwietnia przedstawił filary nowej doktryny politycznej Platformy Obywatelskiej. Lider PO skupił się na kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Przewodniczący Platformy mówił także o sprawach zagranicznych. Jego zdaniem Polska – nie była tak samotna od czasów rozbiorów.

Przez ostatni rok świat zmienił się diametralnie. Tym, co dziś dotyka nas najbardziej, jest poczucie braku bezpieczeństwa. Troska o zdrowie rodziny, przyjaciół, bliskich. Niepewność jutra i tego, czy gospodarka wytrzyma kolejną falę kryzysu. Bezpieczeństwo jest filarem, na którym musimy odbudować wspólnotę. Odbudować w oparciu o wartości: szacunku dla drugiego człowieka, samorządności, praworządności i obywatelskości – mówił przewodniczący PO.

Polecamy również: Rosja odpowiada Polsce. MSZ: „Decyzja strony rosyjskiej stanowi kolejny przykład agresywnej polityki”

Borys Budka podkreślił także w sobotę, że: „jedną z gwarancji bezpieczeństwa, jest racjonalna i przewidywalna polityka zagraniczna”.

Polska nie była tak samotna od czasów rozbiorów. Kaczyński zabił polską politykę zagraniczną. Czy ktoś w Europie zna nazwisko polskiego ministra spraw zagranicznych? To pytanie retorycznestwierdził.

Polityka zagraniczna potrzebuje natychmiastowej zmiany, nowej doktryny opartej na trzech filarach: europejskim, transatlantyckim i wschodnimdodał lider Platformy Obywatelskiej.

Borys Budka wspomniał także o relacjach Polski z Unią Europejską oraz przedstawił propozycje zmian w polityce zagranicznej.

Zakończymy konflikt z Unią Europejską. Odbudujemy relacje. Przywrócimy partnerskie stosunki z administracją USA. Podstawą do budowy nowych relacji będzie warszawski polsko-amerykański szczyt. Powrócimy do sprawczej i skutecznej polityki wschodniej. Będziemy znowu pełnić rolę eksperta NATO i UE ds. wschodniego sąsiedztwa. Zacieśnimy współpracę z Ukrainą. Obywatele Białorusi będą mogli liczyć na nasze wsparcie. Odzyskamy należne nam miejsce w UE i w światowej polityce. Nasz głos znowu będzie słyszalny, a oczy wszystkich skierowane na Polskę, na centrum Europy -z podziwem i szacunkiem. Jesteśmy to winni wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę – zapewnił również Budka.

Polecamy także: Mocne słowa Jakiego. Europoseł powiedział co myśli ws. sędziego Tulei (wideo)

Andruszkiewicz odpowiada Budce

 Na słowa Borysa Budki w mediach społecznościowych postanowił zaregować Adam Andruszkiewicz. Poseł opublikował post wraz ze zdjęciem, na którym znalazł się były premier – Donald Tusk.

B. Budka właśnie opowiada o pozycji Polski na arenie międzynarodowej w czasach rządów PO. Gubiąca się na berlińskim dywanie E. Kopacz, kłaniający się Putinowi i nakładający marynarki obcym D. Tusk, skaczący po krzesłach B. Komorowski – to był symbol waszej polityki zagranicznej!napisał Adam Andruszkiewicz na Twitterze.

Źródło: Wprost /Twitter

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki