Skandaliczne słowa Żukowskiej o Żołnierzach Wyklętych. Rachoń i goście zaregowali (wideo)

Anna Maria Żukowska była jednym z gości programu „Woronicza 17” prowadzonego przez redaktora Michała Rachonia w TVP Info. Jednym z tematów poruszonych w trakcie programu była kwestia dotycząca relacji między Polską a Ukrainą.

Ukraina od 2014 roku ma bardzo poważne problemy z powodu walk mających miejsce na wschodzie jej kraju. To właśnie na temat naszych wschodnich sąsiadów wypowiedziała się posłanka Lewicy – Anna Maria Żukowska. Wypowiedź polityk nawiązywała do napięć historycznych miedzy Kijowem a Warszawą, które utrudniają prawidłowe stosunki między państwami.

Polecamy również: Rosja odpowiada Polsce. MSZ: „Decyzja strony rosyjskiej stanowi kolejny przykład agresywnej polityki”

Anna Maria Żukowska była jednym z gości programu „Woronicza 17”

Anna Maria Żukowska była jednym z gości programu Michała Rachonia – „Woronicza 17”. Jednym z tematów poruszonych w programie była kwestia dotycząca relacji między Polską a Ukrainą, która od dłuższego czasu wzmaga się z poważnymi problemami zlokalizowanymi na wschodzie jej terytorium. Na ten temat wypowiedziała się poseł Lewicy, która zwróciła uwagę, że relacje między Polską a Ukrainą są napięte. Posłanka wskazała ich przyczynę w napięciach historycznych między państwami.

Polecamy także: Mocne słowa Jakiego. Europoseł powiedział co myśli ws. sędziego Tulei (wideo)

Nord Stream 2 jest jedną rzeczą, ale jest też Ukraina. Silniejsza Ukraina to słabsza Rosja. Te relacje między Polską a Ukrainą są napięte. Mamy bardzo mocne napięcia historyczne Jest kwestia rzezi wołyńskiej, jest kwestia band UPA, które przez odpowiednik ukraińskiego IPN są gloryfikowane. Ale z drugiej strony my też gloryfikujemy Żołnierzy Wyklętych, którzy mniejszości białoruskie czy ukraińskie mordowali na ówczesnych Kresachpowiedziała w TVP Żukowska.

Na słowa posłanki zaregował prowadzący Michał Rachoń oraz również Marek Suski z PiS oraz Paweł Sałek i Paweł Sałek.

Skandaliczne słowapowiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości do poseł Żukowskiej.

W moim ugrupowaniu odróżniamy bandytów, jak „Ogień” czy „Kuraś” od tych, którzy szlachetnie walczyli stwierdziła Żukowska.

Porównywanie Żołnierzy Niezłomnych z tym, co działo się na Wołyniu jest niewłaściwe, mówiąc delikatnie podsumował Paweł Sałek.

 

Źródło: wPolityce/ Twitter

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki