Zaatakował chamsko prezydenta. Duda skomentował kontrowersyjny wpis

Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Piotrem Witwickim z portalu Interia odniósł się do wpisu pisarza Jakuba Żulczyka. Pisarz oraz scenarzysta w listopadzie ubiegłego roku opublikował wpis, w którym to miał dopuścić się obrazy głowy państwa. W związku z tym Prokuratura skierowała do sądu w Warszawie akt oskarżenia przeciwko pisarzowi. Żulczykowi zarzucono „popełnienie czynu polegającego na publicznym znieważeniu 7 listopada ub.r. na profilu w serwisie społecznościowym Prezydenta RP, poprzez użycie wobec niego określenia powszechnie uznanego za obraźliwe”.

Polecamy również przeczytać: Teleturniej “Jeden z dziesięciu” znika z TVP? Jest oświadczenie stacji

Prezydent Andrzej Duda o Jakubie Żulczyku

Jeszcze tak niedawno w mediach bardzo głośnym tematem była sprawa dotycząca pisarza Jakuba Żulczyka oraz prezydenta Andrzeja Dudy. Chodzi dokładnie o wpis, który to pisarz miał zamieścić w mediach społecznościowych. Odniósł się on w nim bezpośrednio do aktualnego prezydenta używając „określenia powszechnie uznanego za obraźliwe”. Na ten temat prezydent wypowiedział się w rozmowie z Piotrem Witwickim z portalu Interia.  Prezydent stwierdził między innymi, że do niedawna o Żulczyku nic nie słyszał.

Nie czytałem książek Jakuba Żulczyka. Do niedawna w ogóle nie wiedziałem, że ktoś taki istnieje – tak prezydent Andrzej Duda w rozmowie dla Polsat News.

Zawsze uważałem, że w polityce są pewne granice kultury bycia poza którymi polityka przestaje być polityką, a język przestaje być normalnym językiem i staje się rynsztokiem. Staje się przejawem nienawiści, woli sponiewierania drugiego człowieka – wyjaśniał prezydent.

– Podkreślam: niezależnie, kto ten urząd sprawuje. Bo to jest ktoś, kto został wybrany przez naród, w wyborach powszechnych – mówił prezydent.

Prezydent powiedział również, że prokuratura ściga nie sprawę znieważenia go jako osoby prywatnej, lecz pełniącej urząd prezydenta RP „wobec którego jest pewien szacunek, obowiązkowy”. – Podkreślam: niezależnie, kto ten urząd sprawuje. Bo to jest ktoś, kto został wybrany przez naród, w wyborach powszechnychmówił prezydent. Zaznaczył, że status prezydenta czy głowy państwa jest w ten sposób chroniony prawem nie tylko w Polsce, ale też w wielu krajach UE.

Sprawa Żulczyka

Jakub Żulczyk to pisarz, który w ostatnich latach zasłynął przede wszystkim z „Ślepnąć od świateł”. Jego dzieło zostało także przełożone na format serialu o tej samej nazwie. Jednak o pisarzu zrobiło się w ostatnim czasie głośno z innego powodu niż jego dzieła. Mianowicie w zeszłym roku Żulczyk miał opublikować post, w którym obraził prezydenta Andrzeja Dudę. Niedawno  pojawiła się informacja, że Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Jakubowi Żulczykowi.

Źródło: Polsat News

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki