Szok dla Budki w Polsacie? Dziennikarz był bezlitosny (WIDEO)

Bogdan Rymanowski gościł byłego lidera Platformy Obywatelskiej – Borysa Budkę w Polsacie. W pewnym momencie programu między politykiem, a dziennikarzem doszło do dość poważnej wymiany zdań, w której to padła kwestia dotycząca między innymi Nord Stream 2 oraz także relacji Marine Le Pen, Matteo Salviniego oraz także Victora Orbana z Władimirem Putinem. Nagranie z tym fragmentem rozmowy trafiło do internetu.

Polecamy również: Tusk przeprasza Kaczyńskiego. Zaskakujące słowa lidera PO

Borys Budka w ostatnim czasie stał się jedną z głównych postaci Platformy Obywatelskiej, która stoi na czele Koalicji Obywatelskiej. Do lipca bieżącego roku Borys Budka pełnił obowiązki lidera Platformy Obywatelskiej. Jednak okres jego rządów do najlepszych w historii Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej zaliczyć nie można. KO notowało bardzo słabe wyniki w sondażach wyborczych. W tej sytuacji na ratunek Platformie powrócił Donald Tusk, który w lipcu objął stery nad partią.

Bogdan Rymanowski i Borys Budka w Polsacie

W ostatnich dniach w krajowych mediach jednym z głównych tematów jest wątek relacji między polskim rządem a Unią Europejską. Nie jest żadną tajemnicą, że stosunki obu stron od dłuższego czasu do najlepszych nie należą. W dodatku ich stan pogorszył się po ostatnim wyroku wydanym przez polski Trybunał Konstytucyjny.

Polecamy również: Niepokojące wiadomości. Ryszard Terlecki trafił do szpitala

Z kolei w Polsacie W rozmowie między Bogdanem Rymanowskim a Borysem Budką padł wątek dotyczący Marine Le Pen, Matteo Salviniego oraz także Victora Orbana w kontekście ich relacji z Władimirem Putinem.

Wymiana zdań

Wie pan, kto dzisiaj głosuje z PiS-em? Tylko nacjonaliści, ludzie Le Pen, Salviniego i Orbana. Czyli ci wszyscy, którzy na usługach Putina próbują rozsadzić Unię Europejskąstwierdził Budka w rozmowie z Rymanowskim.

A kto głosuje z Europejską Partią Ludową? Czy w EPL nie ma niemieckiej chadecji, która razem z Władimirem Putinem stworzyła Nord Stream i Nord Stream 2? To oni nie są na usługach Putina, razem z nim robiąc biznes?zapytał dziennikarz.

Polecamy również: Tusk przeprasza Kaczyńskiego. Zaskakujące słowa lidera PO

Panie redaktorze, ale bądźmy poważni… Czy pan porównuje Orbana, Salviniego… Salvini nosił koszulkę z Putinem, zachwalał Putina. I z tymi ludźmi Kaczyński chce robić interesodpowiedział Budka.

Pytanie, co jest ważniejsze, co ma większe konsekwencje? Słowa, poglądy, biznes? Sprawę mamy prostą: rząd niemiecki, rząd kanclerz Merkel, podpisał porozumienie z rządem niemieckim, Władimirem Putinem. Pani kanclerz Merkel nie przeszkadza Władimir Putin, robią biznes z nim. I co, jest wszystko ok? — wskazał Rymanowski.

Dzisiaj gra toczy się o bezpieczeństwo Polskiocenił były lider PO.

NS2 jest przeciwko bezpieczeństwu Polskizauważył prowadzący.

Polecamy także: Zaskakujący wpis ze zdjęciem od Tuska. Tego mało kto się spodziewał

Dzisiaj nie ma alternatywy dla członkostwa w UE oprócz bycia w objęciach Putina. I dzisiaj gdy Kaczyński mówi o przyszłości Europy z Salvinim, Le Pen czy Orbanem, to tak naprawdę mówi: wracamy do tej orbity, z której wyzwoliliśmy się w 1989 r.tłumaczył dalej polityk PO.

Ale panie przewodniczący, ja chcę wskazać tylko, że to jest miecz obosieczny. Gdy państwo mówią o sojusznikach PiS sympatyzujących z Putinem, PiS równie dobrze może powiedzieć o państwa sojusznikach, którzy robią deal z Putinemzauważył także Rymanowski.

Źródło: wPolityce, Twitter, Polsat

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja także w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa także o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące także słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira także będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)