Bielan nie wytrzymał. Powiedział to wprost o Gowinie

Adam Bielan i Jarosław Gowin od dłuższego czasu prowadzącą między sobą konflikt, który odbija się na stabilności Porozumienia oraz postrzegania tego bytu politycznego przez wyborców, lecz także przez Prawo i Sprawiedliwość, któremu taki brak stabilności w szeregach koalicyjnego ugrupowania w pewnych sytuacjach na rękę zdecydowanie nie jest. Z kolei sam Adam Bielan publicznie określa siebie prezesem partii. Tak też zrobił na antenie Telewizji Republika, kiedy to stwierdził – Decyzją Krajowego Sądu Koleżeńskiego partii Porozumienie od 4 lutego pełnię obowiązki prezesa partii – rozpoczął Bielan, pytany o swój status w polityce.

Polecamy także: Ogórek ostro do posła Lewicy w TVP. “Zapadła cisza” (wideo)

Adam Bielan i Jarosław Gowin i walka o Porozumienie

Sytuacja w Porozumieniu z pewnością daleko odbiega od tych z kategorii stabilnych. Od dłuższego czasu trwa spór między europosłem Adamem Bielanem a Jarosławem Gowinem. W dodatku postawą ugrupowania i jej sytuacją raczej zadowolone nie może być Prawo i Sprawiedliwość, które na dodatek nie zawsze może liczyć na bezgraniczną lojalność ze strony swojego koalicjanta. W dodatku w mediach coraz częściej pojawiają się pogłoski o rozmowach, które Porozumienie ma prowadzić z opozycją. Na ten temat w Telewizji Republika wypowiedział się Adam Bielan.

Dla mnie Jarosław Gowin może się czuć nawet Napoleonem, jeżeli ma to ostudzić jego frustrację i połechtać jego olbrzymie ego. Dla dobra Zjednoczonej Prawicy mogę go sytuować nawet Napoleonem . – powiedział na temat Jarosława Gowina Adam Bielan w TV Republika.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Nasz spór nie jest tylko formalny. To spór o fundamenty jakości demokracji parlamentarnej. Gowin przez trzy lata nie przeprowadził demokratycznych wyborów po wygaśnięciu mandatu. Jeżeli trzy lata, to dlaczego nie siedem? Jeśli nie siedem, to dlaczego nie dożywotnio? Zakwestionowałoby ustrój Polskimówił europoseł Adam Bielan.

Bielan skomentował także wiadomości na temat ostatnich powiązań Jarosława Gowina z Polskim Stronnictwem Ludowym.

Polecamy również: Awantura w Sejmie po słowach Glińskiego. “Może Pan stąd wyjść” (wideo)

Nie wyobrażam sobie budowania Porozumienia jako podnóżka Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jarosław Gowin publicznie zaczyna wspominać o możliwym starcie z list PSL-u. Wiemy, że w ostatnich wyborach z list Prawa i Sprawiedliwości zdobył zaledwie 15 tysięcy głosów w Krakowie. Nie pozwolę na to, by zawrócił w głowie tysiącom działaczy Porozumienia, którzy do dzisiaj w tych grach Gowina się nie zorientowaliocenił Bielan.

Jeśli ktoś zdobywa 15 tysięcy głosów, dwa promile całego poparcia Zjednoczonej Prawicy, i chce, dogadując się z opozycją, wykorzystując kryzys konstytucyjny, związany z niemożnością przeprowadzenia wyborów prezydenckich, objąć drugie stanowisko w Polsce, takie działanie można określić mianem „puczu”podkreślił.

Źródło: Niezależna

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada