Zaskakujące zachowanie Budki w Sejmie. Nagle zaczął mówić po… rosyjsku (WIDEO)

Borys Budka zabrał w Sejmie głos na temat wotum nieufności dla aktualnego ministra sprawiedliwości — Zbigniewa Ziobry. Głosowanie w tej sprawie odbyło się wczoraj – 13 grudnia.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Ostatecznie szef resortu sprawiedliwości nie został odwołany z zajmowanego stanowiska na co bardzo mocno liczyła opozycja z politykami Koalicji Obywatelskiej na czele. W pewnym momencie swojego przemówienia polityk KO wypowiedział słowa w języku rosyjskim.

Wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w połowie listopada bieżącego roku złożyły kluby Koalicji Obywatelskiej i Lewicy oraz koło Polska 2050. Na ten temat w zeszłym miesiącu wypowiedział się Borys Budka, który uzasadniał wniosek złożony przeciwko szefowi resortu sprawiedliwości.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Jego zdaniem jest to „powiedzenie „sprawdzam” dla tych wszystkich, którzy mówią dziś, jak bardzo potrzebne są pieniądze z funduszy europejskich”. Polityk Koalicji Obywatelskiej dodał także, że akrualnie „jedyną blokadą środków europejskich dla Polski jest weto, które zgłasza Ziobro”.

W trakcie debaty nad wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry głos zabrał także premier Mateusz Morawiecki.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Przeciwko temu wnioskowi o wotum nieufności będzie głosowała cała Zjednoczona Prawica. Obronimy ministra sprawiedliwości, obronimy nasz rząd, ale pójdziemy dalej: uzyskamy te środki z Unii Europejskiej, zwalczymy inflację, zwalczymy kryzys i zwyciężymy za 10 miesięcy w wyborach – powiedział Mateusz Morawiecki.

Borys Budka w Sejmie

Panie premierze, nie ma pana premiera, ja się panu nie dziwię, że pan nie przyszedł bronić swojego ministra dlatego, że minister sprawiedliwości jest ministrem tego rządu tylko z nazwy. Dzisiaj minister sprawiedliwości stał się jednym z największych przeciwników politycznych własnego premiera – mówił w Sejmie Borys Budka.

POLECAMY TAKŻE: Trener Arabii Saudyjskiej to powiedział o Polsce. Padły wspomniałe słowa

Ale co zrobi premier Morawiecki? Otóż pan premier Morawiecki będzie realizował polecenia prawdziwego szefa tego rozbitego już obozu Jarosława Kaczyńskiego, którego notabene też tutaj nie ma – mówił z mównicy sejmowej poseł KO.

W pewnym momencie w trakcie przemówienia polityka KO na sali zrobiło się głośniej. Najprawdopodobniej z tego względu Borys Budka ironicznie postanowił zwrócić się do przeszkadzających mu posłów.

 

Źródło: RMF FM, YouTube

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski