Zaskakujące słowa Tomaszewskiego o Lewandowskim. Tym razem mocno przesadził?

Jan Tomaszewski w rozmowie z „Super Expressem” wypowiedział się na temat Roberta Lewandowskiego. Były bramkarz reprezentacji Polski wytknął kapitanowi reprezentacji Polski dwie sytuacje w trakcie spotkania z Arabią Saudyjską, które miały wpłynąć na obniżenie jego noty.

POLECAMY TAKŻE: Trener Arabii Saudyjskiej to powiedział o Polsce. Padły wspomniałe słowa

Reprezentacja Polski walczy na mundialu w Katarze. Po meczu z Meksykiem padło wiele zdań krytycznych na temat stylu naszej reprezentacji, która grała mocno defensywnie i ostatecznie bezbramkowo zremisowała z drużyną z Ameryki Północnej.

Jednak humory ekspertów i kibiców uległy poprawie po spotkaniu z Arabią Saudyjską, które podopieczni Czesława Michniewicza wygrali 2-0.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Pierwsza bramka dla biało-czerwonych padła w 39′ minucie, kiedy do doskonałe podanie do Piotra Zielińskiego posłał Robert Lewandowski.

Gracz Napoli w tej sytuacji pokonał bramkarza Arabii Saudyjskiej otwierając tym samym wynik spotkania. Jednak przed końcem pierwszej połowy sędzia niespodziewanie podyktował rzut karny dla Arabii Saudyjskiej.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

W tej sytuacji na wysokości zadania stanął Wojciech Szczęsny, który kapitalnie obronił strzał Firasa Al-Buraikana i następnie próbę dobitki innego gracza Arabii Saudyjskiej. Wynik spotkania w 82′ minucie ustalił Robert Lewandowski, który bezlitośnie wykorzystał koszmarny błąd obrońcy Arabii Saudyjskiej i w konfrontacji jeden na jeden pokonał bramkarza rywali Polaków. Po meczu Lewandowski został wybrany przez FIFA piłkarzem meczu.

Jan Tomaszewski o Lewandowskim i Szczęsnym

Po meczu Polska – Arabia Saudyjska głos zabrał między innymi Jan Tomaszewski – były bramkarz reprezentacji Polski i regularny komentator poczynań reprezentacji Polski.

Tomaszewski w rozmowie z „Super Expressem” wskazał najlepszego polskiego piłkarza meczu.

Na pewno jest to Wojtek Szczęsny, który obronił rzut karny. Dla mnie ta druga obrona (dobitki – przyp. red.) była fenomenalna. W drugiej połowie była taka sytuacja, że z kilku metrów też obronił strzał. Nie ulega wątpliwości, że w tych dwóch meczach Wojtek jest najjaśniejszą postacią naszej reprezentacji – podkreślił 74-latek.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Tomaszewski odniósł się także do Roberta Lewandowskiego, którego ocenił nieco krytycznie.

Bardzo się cieszę, że Robert się odblokował. Notę obniżają mu jednak dwie sytuacje – trafienie w słupek oraz przegrany pojedynek sam na sam z bramkarzem w końcówce. Widać, że jeszcze nie jest sobą po tych „perypetiach barcelońskich – zauważył były reprezentacyjny bramkarz.

Źródło: Super Express