Szczęsny obronił karnego. Reakcja emira Kataru była bezcenna (WIDEO)

Mecz Polska kontra Arabia Saudyjska to już historia, która jest szczególnie miła dla polskich piłkarzy i ich kibiców. Jednak sukces mógłby przyjść zdecydowanie ciężej, gdyby nie świetna interwencja Wojciecha Szczęsnego pod koniec pierwszej połowy meczu. Kamery uchwyciły reakcję emira Kataru na obroniony rzut karny Szczęsnego i i próbę dobitki piłkarza Arabii Saudyjskiej.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Mundial w Katarze trwa. Drugi raz z rzędu na turniej ten rangi zakwalifikowała się reprezentacja Polski, na której czele stoi trio Robert Lewandowski, Piotr Zieliński i Wojciech Szczęsny.

Do tej pory podopieczni Czesława Michniewicza rozegrali dwa spotkania, w których zdobyli cztery punkty. Pierwszy mecz z Meksykiem zakończył się bezbramkowym remisem. Zdecydowanie ciekawszym spotkaniem była konfrontacja Polaków z Arabią Saudyjską.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Od początku meczu Polska – Arabia Saudyjska było widać, że to podopieczni Herve Renarda starają się dominować na murawie boiska. Jednak prócz dominowania istotne jest także zdobywanie bramek, a ta sztuka udała się jeszcze w pierwszej połowie spotkania reprezentacji Polski.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

W 39′ minucie kapitalne podanie do Piotra Zielińskiego skierował Robert Lewandowski. W tej sytuacji pomocnik Napoli skierował piłkę pod poprzeczkę bramki Arabii saudyjskiej otwierając tym samym wynik spotkania.

Polacy mogli Jednak zbyt długo nie nacieszyć się prowadzeniem. Pod koniec drugiej połowy sędzia podyktował rzut karny dla Arabii Saudyjskiej.

Mecz Polska – Arabia Saudyjska: Wojciech Szczęsny i reakcja emira Kataru

Czy karny należał się Arabii Saudyjskiej w meczu z Polską, to kwestia mocno sporna. Należy jednak zawsze pamiętać o tym, że rzut karny, to jeszcze nie gol, bo na drodze strzelca zawsze stoi bramkarz. O doskonałej dyspozycji Wojciecha Szczęsnego przekonał się Firas Al-Buraikan, który był wykonawcą jedenastki dla Arabii Saudyjskie.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Polak doskonale wyczuł zamiary piłkarza Arabii i wybornił jego strzał, lecz na tym się nie skończyło. Szczęsny dodatkowo wybornił próbę dobitki, co jeszcze bardziej podkreśliło jego bramkarski kunszt.

Całej sytuacji przyglądał się emir Kataru, którego reakcja na wyczyny polskiego bramkarza została zarejestrowana przez kamery. Tamim bin Hamad Al Thanin już miał się poderwać do góry, by cieszyć się z bramki, ale oststecznie musiał obejść się smakiem.

 

Źródło: Przegląd Sportowy, Twitter

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski