Patryk Jaki zaskoczył Olejnik? Nagle w programie przytoczył te słowa [WIDEO]

Patryk Jaki w trakcie jednej z rozmów z Moniką Olejnik postanowił przytoczyć słowa na temat sędziów. Nagranie od dawna jest bardzo popularne w internecie.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Patryk Jaki aktualnie jest europosłem z ramienia Solidarnej Polski, która w Polsce wraz z Prawem i Sprawiedliwością tworzy rząd Zjednoczonej Prawicy.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Jaki zajmował stanowisko wiceministra sprawiedliwości w latach 2015-2019. Polityk był pomysłodawcą utworzenia komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

Z kolei 11 maja 2017 roku został jej przewodniczącym. Nadzorował również prace nad nowelizacją ustawy o IPN. Był także autorem ustawy zwiększającej ochronę nad zwierzętami, która została podpisana przez prezydenta RP 22 marca 2018 roku.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Europoseł stara się być aktywny w przestrzeni publicznej. Jego nagrania z rozmów z politykami przeciwnych frakcji politycznych, wystąpień w Parlamencie Europejskim i w programach telewizyjnych cieszą się zazwyczaj sporą popularnością w internecie.

Tak też było w przypadku rozmowy z Moniką Olejnik, w której to poruszono wątek dotyczący polskich sędziów. W tej sytuacji Patryk Jaki postanowił posłużyć się cytatem.

Patryk Jaki i Monika Olejnik

– Polscy sędziowie protestują, protestują przeciwko, protestują przeciwko temu, co się stało w Gazecie Polskiej Codziennie. Ta gazeta zilustrowała ojca sędziego, który zajmował się procesami w sprawach dziennikarzy prawicowych, zlustrowała jego ojca. Ojciec zmarł. Prezesi sądów protestują. Piszą list do ministra Ziobry, że to nie uchodzi takie zachowanie.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Jeżeli chodzi w ogóle o opinię o sędziach, to ja mam mniej więcej taką – odparł Jaki, który następnie dodał:

Sądy i sędziowie zbierają więcej ocen negatywnych niż pozytywnych w badaniach opinii publicznej, media informują o ich wcale licznych jak na profesję ludzi o nieskazitelnych charakterach, aferach korupcyjnych, pijanych sędziach w gmachach sądów i pijanych sędziach za kierownicą, sędziach – sprawcach przestępstw pospolitych. Co do części tych afer, mechanizmy korekcyjna są bezradne, mechanizmy państwa są bezradne wobec układu i przejawów oblężonej twierdzy – przytoczył Jaki.

Źródło: Onet, YouTube, Facebooku

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski