Zaskakująca decyzja Sądu Najwyższego ws. sędziego Tuleyi. Tego mało, kto się spodziewał

Izba Odpowiedzialności Zawodowej podjęła decyzję w sprawie sędziego Igora Tuleyi, który został przez Izbę Dyscyplinarną odsunięty od możliwości dalszego orzekania.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Sędziowie Izby Odpowiedzialności Zawodowej mieli dokonać rozstrzygnięcia w kwestii doprowadzenia Igora Tuleyi do prokuratury, lecz wyrok, który zapadł jest szerszy.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Izba Odpowiedzialności Zawodowej rozstrzygnęła nie tylko zażalenie na wcześniejszą decyzję o niedoprowadzeniu Igora Tuleyi siłą do prokuratury, to również na nowo postanowiła rozpatrzyć całą sprawę sędziego Igora Tuleyi.

Sąd Najwyższy postanowił podtrzymać w mocy decyzję Izby Dyscyplinarnej z kwietnia ubiegłego roku, która dotyczyła braku zgody na zatrzymanie sędziego Igora Tuleyi na wniosek prokuratury.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Uznajemy i stwierdzamy, że sędzia Igor Tuleya nie popełnił żadnego przestępstwa, kiedy dnia 18 grudnia 2017 r. zdecydował o jawnym prowadzeniu posiedzenia i dopuszczeniu do niego mediów. Sędzia działał w granicach i na podstawie prawa.

Nie może być mowy, że w tej sprawie zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia czynu zabronionego – uzasadniła sędzia Małgorzata Wąsek-Wiaderek

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Przede wszystkim Izba nakazała odwieszenie Igora Tuleyi i przywrócenie go do pełnienia obowiązków służbowych, a tym samym przywróciła mu immunitet sędziowski oraz pełne wynagrodzenie – czytamy na RMF FM.

Igor Tuleya wraca do orzekania

Skoro nie ma podstaw do zatrzymania i doprowadzenia sędziego do prokuratury, to nie ma też podstaw do stosowania środków tymczasowych wobec niego, nie ma żadnych podstaw, żeby sędzia nie mógł orzekać – argumentowała sędzia SN – argumentowała Wąsek-Wiaderek.

Prokurator wychodzący z sali nie odniósł się do werdyktu sądu. Uzasadniał to tajemnicą śledztwa. Dodał tylko, że w tej sytuacji prokuratora czeka na uzasadnienie uchwały Sądu Najwyższego.

POLECAMY TAKŻE: Trener Arabii Saudyjskiej to powiedział o Polsce. Padły wspomniałe słowa

Sam Igor Tuleya nie pojawił się w sądzie. W jego imieniu reprezentowali go adwokaci: Jacek Dubois, Michał Zacharski oraz Bartosz Tiutiunik.

Źródło: Prawo.plRMF FM

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski