Fatalne wieści dla Schuering-Wielgus. Polityk usłyszała zarzuty

Joanna Schuering-Wielgus może mieć kłopoty? Posłanka z ramienia Lewicy usłyszała zarzuty w związku z wydarzeniami mającymi miejsce w październiku 2020 roku.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

W październiku 2020 roku Joanna Schuering-Wielgus wraz ze swoim mężem protestowała przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Para pojawiła się w kościele św. Jakuba w Toruniu z trzymanymi w rękach transparentami, na których znajdowały się hasła: „Kobieto! Sama umiesz decydować” oraz „Kobiety powinny mieć prawo decydowania, czy urodzić, czy nie, a nie państwo w oparciu o ideologię katolicką”.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Wniosek o uchylenie immunitetu Joannie Schuering-Wielgus złożył do marszałek Elżbiety Witek w grudniu 2020 roku prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Prokuratura z Torunia chciała postawić poseł Lewicy zarzuty „złośliwego przeszkadzania” w wykonywaniu aktów religijnych oraz obrażania uczuć religijnych. Na początku listopada Sejm uchyliła immunitet Schuering-Wielgus, której grozi do dwóch lat więzienia.

Zarzuty dla Schuering-Wielgus

– Nie przyznałam się do winy. Złożyłam krótkie wyjaśnienia. Powiedziałam, że 25 października 2020 roku wspólnie z mężem weszliśmy do kościoła – w ciszy. Każdy z nas trzymał w ręku hasła. Byliśmy w kościele ok. 60 sekund. (…) Był to protest przeciwko wtrącaniu się Kościoła w życie intymne kobiet – mówiła w cytowanej przez Wp.pl depeszy PAP.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Z relacji rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Toruniu – Andrzeja Kukawskiego wynika, że posłanka odmówiła odpowiedzi na pytania prokuratury.

POLECAMY TAKŻE: Trener Arabii Saudyjskiej to powiedział o Polsce. Padły wspomniałe słowa

Joanna S. nie przyznała się do zarzucanego jej czynu. Wskazała na uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji i odmówiła dalszych wyjaśnień oraz odpowiedzi na pytania przesłuchującego ją prokuratora – powiedział Kukawski.

Joanna Schuering-Wielgus w bieżącej kadencji Sejmu jest posłem z ramienia Lewicy. Wcześniej parlamentarzystka reprezentowała Nowoczesną, której założycielem jest Ryszard Petru.

Źródło: Gazeta.pl, wnp

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski