Zaskakujaca decyzja prezydenta. Andrzej Duda zawetował ważną ustawę

Andrzej Duda poinformował o swojej decyzji w sprawie „lex Czarnek”. Prezydent ostatecznie odmówił podpisana nowelizacji ustawy o Prawie oświatowym po zapoznaniu się z głosami licznych organizacji społecznych.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Decyzja prezydenta w tej sprawie została przekazana na zwołanej w czwartek konferencji prasowej.

Od dłuższego czasu w mojej Kancelarii znajduje się ustawa o Prawie oświatowym. Chciałem dziś poinformować o mojej decyzji w tej sprawie – powiedział Andrzej Duda na konferencji prasowej w czwartek.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Prezydent w trakcie swojego wystąpienia podkreślił, że w sprawie nowelizacji ustawy otrzymał wiele listów. Jego zdaniem „nie było wysłuchania publicznego”.

Moja konkluzja jest taka, że nie było wysłuchania publicznego. Projekt ten nie uzyskał społecznej szerokiej akceptacji – ocenił prezydent Andrzej Duda. W opinii głowy państwa proponowany kształt ustawy – Nie zapewnia spokoju. W związku z tym podjąłem decyzję o tym, że nie podpiszę tej ustawy – przekazał prezydent w trakcie konferencji prasowej w czwartek.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Odmawiam podpisania ustawy oświatowej. Proszę, aby pracować tak, by ten spokój społeczny zapewniać – dodał Andrzej Duda.

Andrzej Duda odnawia, Czarnek nie rozumie decyzji prezydenta

Jestem zawiedziony, bo pan prezydent wychwalił tę ustawę w tym przemówieniu, w którym motywował weto, więc kompletnie nie rozumiem, o co chodzi – stwierdził szef MEiN.

POLECAMY TAKŻE: Trener Arabii Saudyjskiej to powiedział o Polsce. Padły wspomniałe słowa

10,5 mln ludzi zagłosowało na Prawo i Sprawiedliwość i pana prezydenta. I te 10,5 mln ludzi nie podpisało się pod tymi listami, więc kompletnie tego nie rozumiem. Nie wiem, zobaczymy. To są decyzje partyjne. Ja zrobiłem wszystko, co w mojej mocy. Powtarzam jednak, że był to poselski projekt ustawy, więc niech posłowie to komentują – zaznaczył Czarnek.

Źródło: Dziennik.pl, TVP.info

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski