Awantura w Sejmie: Jachira zaatakowała katolików. Marszałek jej tego nie darowała (WIDEO)

Klaudia Jachira w trakcie swojego wystąpienia w Sejmie wezwała między innymi do „odjaniepawlenia” polskiej przestrzeni publicznej. W trakcie przemowy kontrowersyjnej poseł Koalicji Obywatelskiej nie zabrakło także słów na temat katolików.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Wystąpienie przedstawicielki Koalicji Obywatelskiej zdecydowanie nie spodobało się wicemarszałek Sejmu Małgorzacie Gosiewskiej, która w tej sytuacji od razu zaregowała po opuszczeniu mównicy przez poseł KO.

W środę w Sejmie parlamentarzyści pracowali nad inicjatywą autorstwa Solidarnej Polski. Formacja aktualnego ministra sprawiedliwości przygotowała projekt ustawy „W obronie chrześcijan”. W tej sprawie zebrano ponad 380 tysięcy podpisów złożonych przez obywateli.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Na temat projektu głos zabierali posłowie wielu ugrupowań. Wśród nich znalazła się również Klaudia Jachira z Koalicji Obywatelskiej, która w bardzo mocnych słowach wypowiedziała się między innymi na temat katolików i papieża Jana Pawła II.

Klaudia Jachira w Sejmie

Nie potrzebujemy obrony chrześcijan, ale ochrony świeckiego państwa przed instytucją kościoła katolickiego. Chrońmy państwo polskie, a nie watykańskie. Wypowiedzmy konkordat. (…) Chrońmy polskie nieruchomości, które za darmo wpadają w ręce hierarchów. Chrońmy dzieci z niepełnosprawnością, przed księżmi i zakonnicami, którzy się nad nimi znęcają – mówiła Jachira.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Chrońmy dzieci przed pe*****mi* w sutannach. Brońmy świeckich instytucji publicznych, a przede wszystkim szkół, przed katolicką ideologią – powiedziała.

Chrońmy społeczność LGBT przed atakami katolików do złudzenia podobnymi do tych, co w putinowskiej Rosji. Chrońmy kobiety przed katolickimi fanatykami. Chrońmy przestrzeń publiczną przed tym, który przez dekady ukrywał gwałcicieli w sutannach – mówiła

POLECAMY TAKŻE: Trener Arabii Saudyjskiej to powiedział o Polsce. Padły wspomniałe słowa

Do słów Jachiry prędko odniosła się wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska.

Boże drogi, chrońmy tą mównicę przed głupotą i złośliwościami – powiedziała Gosiewska.

*cenzura ze względu na warunki reklamodawców.

Źródło: Dorzeczy.pl, Wprost.

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski