Unia może mieć problem? Ten ruch rządu PiS może mocno zaboleć Brukselę ws. KPO

Unia Europejska i Polska od dłuższego czasu nie mają dobrych relacji. W dodatku w ostatnich miesiącach bardzo głośno jest na temat środków z KPO, które do dziś nie trafiły do Polski.

POLECAMY TAKŻE: „Przegina facet”. Ziemkiewicz nie wytrzymał i odpowiada Tuskowi

Na temat tej sytuacji głos zabrał poseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości – Kacper Płażyński w rozmowie z Michałem Pacześniakiem w programie „Gość Dnia Radia Gdańsk”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

Kwestia KPO jest jednym z bardziej gorących tematów w kwestii relacji między Warszawą i Brukselą. Głos na ten temat na forum UE zabrała w tym tygodniu między innymi była szefowa polskiego rządu Beata Szydło, która powiedziała, że Polska chce rozmów z Unią.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

Chcemy rozmawiać, polski rząd poszedł na kompromisy. To jest ten moment, kiedy możemy doprowadzić do tego, że Polska otrzyma fundusze w ramach KPO. Jest w tej chwili polski wiceminister spraw zagranicznych tutaj w Brukseli, rozmawia… nie słowa, a czyny! – apelowała Beata Szydło w sprawie środków z KPO.

Unia Europejska i KPO dla Polski

Na temat środków z KPO wypowiedział się także poseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości – Kacper Płażyński, który rozmawiał z Michałem Pacześniakiem w programie „Gość Dnia Radia Gdańsk”.

Polecamy także: Kłopoty byłej prezes SN? Nieoficjalnie: Będą zarzuty dla Gersdorf

Polityk z ramienia PiS przyznał, że w przypadku dalszej blokady środków z KPO Polska może uniemożliwić między innymi uchwalenie nowego podatku unijnego.

Mamy instrumenty do tego, by nie godzić się na tę jawną niesprawiedliwość. Te środki miały służyć ekonomii, by odbudować kraje po COVID, a nie żeby wywierać na nie dziwne presje. Jak to jest, że połowa państw UE będzie mogła szybciej odbudowywać się dzięki środkom z KPO, a znaczna część państw nie miałaby takiej możliwości? To, delikatnie mówiąc, jest nie fair – mówił poseł PiS.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Unijny KPO ma być finansowany z nowych podatków, ustalonych przez UE. Żeby podatek mógł być wcielony w życie, musi być zgoda wszystkich państw UE. Jestem zwolennikiem podejścia „na twardo”. Jeśli nie dostajemy tych pieniędzy, to trudno, żebyśmy godzili się na nowe podatki na poziomie unijnym – powiedział polityk.

Źródło: Radio Gdańsk

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski