Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Donald Tusk odwiedził Piaseczno, gdzie spotkał się z mieszkańcami miasta i także swoimi sympatykami. Nie zabrakło także przeciwników aktualnego lidera Platformy Obywatelskiej. Jeden z mężczyzn skierował bardzo mocne słowa do byłego szefa rządu PO-PSL.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Te słowa przed śmiercią powiedział Franciszek Pieczka. Są bardzo wymowne

Wybory parlamentarne zbliżają się coraz większymi krokami. Na ten moment w sondażach poparcia liderem jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele.

Tuż za jest Koalicja Obywatelska. Trzecie miejsce na przemian zajmuje Polska 2050 Szymona Hołowni, Lewica lub rzadziej Konfederacja. Mimo wszystko największa rywalizacja odbędzie się między dwie pierwszymi partiami.

POLECAMY TAKŻE: Wspaniała wiadomość. Znana dziennikarka TVP pokonała ciężką chorobę

W związku z tym liderzy PiS i PO wykazują się dość sporą aktywnością. Donald Tusk ostatnio odwiedził Piaseczno, gdzie spotkał się ze swoimi sympatykami, lecz także przeciwnikami. Na spotkaniu pojawił się mężczyzna, który do byłego przewodniczącego Rady Europejskiej skierował dość mocne słowa, na które postanowił mu odpowiedzieć Donald Tusk.

Donald Tusk w Piasecznie i mocne słowa mężczyzny

Przyznam panu rację: od tego, kto będzie rządził Polską, zależy nasz los — zaczął mężczyzna.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

Pan powiedział, że pan kocha Polskę. Mam pytanie, na czym polega ta miłość do Polski, jeżeli pana głównym wyznaniem było, że polskość to nienormalność, że polskość mnie uwiera, że wreszcie mogę wyjechać z tego polskiego syfu do Europy. Na tym polega kochanie Polski? — mówił mężczyzna.

Nazwał się pan kiedyś prawdziwym polskim patriotą. Czy blokowanie funduszy dla Polski jest patriotyzmem? Czy niszczenie polskiego przemysłu jest patriotyzmem? Czy rozbijanie jedności Polaków jest patriotyzmem? Czy dzielenie Polaków na moherów jest patriotyzmem? Nie zgadzam się z panem — rzucił na koniec.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

Na jego słowa odpowiedział Donald Tusk.

Pan swoje opinie wyraża na podstawie manipulacji i kłamstwa Jacka Kurskiego, który zaczął swoją kampanię nienawiści przeciw mnie właśnie na fałszywej interpretacji tego tekstu. Nawet pański polityczny idol Kaczyński publicznie ostatnio powiedział, że wszystkie te nieprzychylne dla mnie interpretacje tekstu nie mają podstaw — odpowiadał lider PO.

Polecamy także: Kłopoty byłej prezes SN? Nieoficjalnie: Będą zarzuty dla Gersdorf

Akurat ten cytat, o którym pan mówi, jest wzięty wprost z listu Józefa Piłsudskiego. Gdyby pan przeczytał ten tekst do końca — to są dwie strony, da pan radę — to wiedziałby pan, że to jest tekst napisany przez młodego wówczas człowieka, który od 19 roku życia zaangażowany był w podziemie, w demokratyczną opozycję. Ja całe swoje życie poświęciłem Polsce — prostował zarzuty Tusk.

Na tym polega miłość do ojczyzny. Nie na gadaniu o patriotyzmie, tylko na życiu, które się ojczyźnie poświęca — zakończył swoją odpowiedź.

 

Źródło: Twitter, Onet

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski