Najnowszy sondaż wyborczy. Wynik PiS może niepokoić Tuska

Najnowszy sondaż wyborczy pracowni Social Changes dla portalu wpolityce.pl. Wynika z niego, że wciąż na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele.

Kolejne miejsce przypadło tradycyjnie Koalicji Obywatelskiej, która delikatnie zmniejszyła swoją stratę do PiS, lecz w dalszym ciągu do pierwszego miejsca dzieli ją pewien dystans.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

Łącznie wymagany próg wyborczy został przekroczony przez pięć ugrupowań politycznych. Oprócz wspomnianej Zjednoczonej Prawicy i Koalicji Obywatelskiej wystarczający wynik, aby znaleźć się w Sejmie uzyskały jeszcze Polska 2050 Szymona Hołowni, Konfederacja tworzona przez Ruch Narodowy, KORWiN, Koronę i Wolnościowców i Lewica. Poniżej progu znalazły się trzy ugrupowania polityczne, które aktualnie mają swoich przedstawicieli w Sejmie.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

Mowa tu o Polskim Stronnictwie Ludowym, które zanotowało tym razem spadek swojego poparcia. Poniżej progu wyborczego znalazła się także formacja Kukiz’15, której poparcie uległo zmianie. Ostatnią partią, która została ujęta w sondażu i ponownie nie przekroczyła wymaganego progu wyborczego jest Porozumienie Jarosława Gowina, które w zeszłym roku opuściło szeregi obozu Zjednoczonej Prawicy.

Najnowszy sondaż wyborczy pracowni Social Changes

Z najnowszego sondażu pracowni Social Changes dla portalu wpolityce.pl wynika, że na pierwszym miejscu w dalszym ciągu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele.

Polecamy także: Kłopoty byłej prezes SN? Nieoficjalnie: Będą zarzuty dla Gersdorf

Opcja rządząca w tym badaniu otrzymała 35 proc. głosów ankietowanych. Jest to wynik bez zmian.

Drugie miejsce na podium zajęła Koalicja Obywatelska z Platformą Obywatelską na czele. Największa frakcja opozycyjna w bieżącej kadencji Sejmu otrzymała 29 proc. głosów uczestników sondażu. Oznacza to wzrost poparcia o 1 pp.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Ostatnie miejsce na podium przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN otrzymała 10 proc. głosów, co oznacza wzrost o 1 pp. Czwarta jest Konfederacja z wynikiem 8 proc. Jest to spadek o 2 pp. Taki sam wynik uzyskała Lewica – Bez zmian.

Poniżej progu wyborczego znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe – 4 proc. (spadek o 1 pp.). Kolejne miejsce przypadło Kukiz’15 – 2 proc. (bez zmian). 2 proc. uzyskało także Porozumienie Jarosława Gowina, co oznacza wzrost o 1 pp.

Źródło: wpolityce.pl

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski