Sukces TVP i porażka TVN. Fatalny wynik komercyjnej stacji

Problemów stacji TVN ciąg dalszy.
Komercyjna telewizja ostatniego miesiąca zdecydowanie nie może uznać do udanych. Z danych oglądalności wynika, że telewizja zanotowała spadek.

Z informacji podanych przez portal „DoRzeczy” wynika również, że Polacy najchętniej oglądają programy emitowane na antenie TVP1. W TOP10 miejsc aż 7 zajęły produkcję TVP. Największy udział w rynku zanotowało TVP1 oraz TVP2. Wynik dający trzecie miejsce osiągnął Polsat. Z kolei stacja TVN zajęła dopiero czwarte miejsce pod względem udziału w rynku.

Polecamy także: Awantura w Sejmie. Mocne słowa Terleckiego do Nitrasa (wideo)

TVN poza podium w lutym

Polecamy również: Spora emerytura dla Zenka Martyniuka. Kwota robi wrażenie

Oglądalność stacji TVN w ubiegłym miesiącu nie napawa optymizmem. Stacja zajęła dopiero czwarte miejsce pod względem udziału kanału na rynku. Pierwsze miejsce zajęło TYP1 (udział kanału wyniósł 10,25 proc). Drugie miejsce przypadło TVP2 (udział wyniósł 8,78 proc.). Trzecie miejsce zajął Polsat (udział wyniósł 8,05 proc.). Poza podium znalazł się TVN. Komercyjna telewizja zanotowała udział w rynku na poziomie 7.04 proc. Łączny udział czterech stacji zmniejszył się z 35,23 proc. w lutym zeszłego roku do 34,12 proc. w ubiegłym miesiącu.

Polecamy również: Daniel Obajtek odpowiada na atak Tuska. Dane są przytłaczające

Na kolejnych miejscach znalazło się TVN24, TVP Info, TVN7, TV Puls, TV4, TTV, oraz także Polsat News. Z tego grona największy spadek zanotowało TVP Info ( ponad 13 proc.). Z kolei wśród programów w top 10 znalazło się aż siedem produkcji Telewizji Polskiej. Na 2 miejscu znalazł się odcinek telenoweli „M jak miłość” z 2 lutego. Na 8 miejscu znalazł się odcinek „Na dobre i na złe” emitowany 10 lutego, a na 9 pozycji „Fakty” TVN z 16 lutego). Pierwsze miejsce zajęło wydanie wiadomości z 10 lutego. Oglądalność wynosiła wówczas około 4.5 miliona widzów. Najchętniej oglądane wydanie „Faktów” zgromadziło około 3.3 miliona widzów.

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”