Awantura w Sejmie. Mocne słowa Terleckiego do Nitrasa (wideo)

Awantura w sejmie: Ryszard Terlecki wyłączył mikrofon w trakcie przemówienia Borysa Budki, który odnosił się do wcześniejszych słów premiera Mateusza Morawieckiego. Takie zachowanie nie spodobało się części polityków Koalicji Obywatelskiej. Wśród nich był między innymi poseł Sławomir Nitras. Polityk w pewnym momencie po wyłączeniu mikrofonu Borysowi Budce wstał. Wówczas w jego kierunku z mocnym zwrotem odniósł się marszałek sejmu – Ryszard Terlecki. To nie pierwsze spięcie między dwoma politykami.

Awantura w sejmie: Ryszard Terlecki kontra Sławomir Nitras

W zeszłym tygodniu sejm obradował nad zmianami w ustawie o Sądzie Najwyższym oraz rozpatrywał poprawki senatu dotyczące 14-stej emerytury. W trakcie obrad głos zabrał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu przekonywał w swoim przemówieniu do skuteczności rządowej polityki podatkowej. Było to pokłosie głośnego reportażu dziennikarzy komercyjnej stacji TVN. Podważono w nim między innymi sukces polityki rządu Zjednoczonej Prawicy w tej kwestii. Podobne stanowisko na ten temat przedstawił także Borys Budka z Platformy Obywatelskiej.

Pan został mistrzem kłamstwa. Pan został premierem, który dwukrotnie, prawomocnie musiał przepraszać za swoje kłamstwa, ale pan dzisiaj dokonał rzeczy wręcz niemożliwej. Skłamał pan więcej razy, niż jest dziur w pana oświadczeniu majątkowympowiedział Budka.

Nie poparliście rozwiązań, które uszczelniały polski system podatkowy. Nie poparliście jednolitego pliku kontrolnego, nie poparliście żadnych dobrych zmian. Chroniliście SKOK-i, chroniliście swoich kolesi, dlatego z budżetu państwa ponad 4,5 miliarda złotych trzeba było im wypłacićwymieniał.

Pan próbuje przykryć, że nie potraficie sformułować planu odbudowy, że 250 miliardów złotych potrzebnych polskiej gospodarce, służbie zdrowia, potrzebnych samorządom, może przepłynąć wam przez ręcemówił szef PO.

W tym momencie mikrofon polityka został wyłączony.

Co to jest? – zapytał go w odpowiedzi Budka. – Jedna minuta, proszę opuścić mównicęodpowiedział mu Terlecki.

W tym momencie część polityków Platformy Obywatelskiej postanowiła wstać. Wśród nich był Sławomir Nitras, do którego Ryszard Terlecki powiedział  – „Siadaj Nitras„.

To nie pierwsze spięcie między Terleckim a Nitrasem. Pod koniec zeszłego roku marszałek zwrócił się także do posła – „siadaj pajacu„.

Poseł Nitras to jeden z najczęściej karnych posłów w sejmie. W wyniku nałożonych kar stracił prawie 36 tysięcy złotych.

Źródło: YouTube

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie prawa zajmować się kwestią aborcji”