Spora emerytura dla Zenka Martyniuka. Kwota robi wrażenie

Zenek Martyniuk i jego emerytura robią wrażenie. Znany król polskiego disco polo raczej nie może obawiać się o swoją przyszłość na stare lata. W jaki sposób wokalista postanowił zabezpieczyć swoją przyszłość?

Od dłuższego czasu słychać w mediach, że artyści mają bardzo poważne problemy. Jest to spowodowane przede wszystkim pandemią koronawirusa w Polsce i na całym świecie. W dodatku skutki braku pracy szczególnie odczuwają Ci najbardziej doświadczeni. W wyniku braku propozycji angażu są zmuszeni do utrzymania się z własnych emerytur, a te są zazwyczaj bardzo niskie. Wyjątek ma jednak stanowić świadczenie Zenka Martyniuka.

Zenek Martyniuk i jego emerytura

Emerytury w Polsce to temat rzeka. W kraju jest wielu sceptyków państwowego systemu emerytalnego. Część Polaków obawia się odkładania pieniędzy na składki ZUS. Niektórzy często o nich zapominają jeżeli wykonują pracę na postawie umów bez składek emerytalnych. Do tego grona zaliczają się przede wszystkim artyści. To oni często wykonują swoją pracę na podstawie wspomnianego rodzaju umowy. Z tego właśnie powodu ich świadczenie na starość jest bardzo niskie. Niedawno media mówiły o wysokości emerytury Krzysztofa Cugowskiego oraz Karola Strasburgera.

W przypadku obu panów emerytury są bardzo niskie. Powodem ma być właśnie brak odprowadzania wystarczających składek na ubezpieczenia społeczne. Wyjątek od tej dwójki stanowi Zenek Martyniuk. Piosenkarz w oststnich latach zbija majątek dzięki swojej popularności. Przy tym jednak wciąż pamięta o tym, aby odprowadzać składki ZUS. W jego przypadku są one bardzo wysokie. Z informacji medialnych wynika,  że piosenkarz płaci ponad 4 tysięce złotych składki ZUS co miesiąc. Dzięki temu może liczyć na bardzo wysokie świadczenie.

Według mediów składki odprowadzane przez Martyniuka mogą mu dać ponad 5 tysięcy złotych emerytury. Piosenkarz ma aktualnie 51 lat, więc z pewnością do jesieni życia uskłada mu się wystarczająca suma do przeżycia w razie kryzysu.

Źródło: o2.pl

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”