Daniel Obajtek odpowiada na atak Tuska. Dane są przytłaczające

Daniel Obajtek – prezes PKN Orlen postanowił odpowiedzieć na zarzut, który postawił mu były premier Donald Tusk.

W ostatnich dniach na temat Daniela Obajtka jest bardzo głośno. Prezes PKN Orlen jest w centrum uwagi z kilku powodów. Pierwszy z nich to głośne plotki na temat objęcia przez niego urzędu szefa rady ministrów. Drugi to ujawnienie „taśm Obajtka”.

Polecamy także: Zaskakujące słowa Michała Wiśniewskiego. Co na to feministki?

Z kolei dziś szef Orlena zdecydował się wejść w polemikę z byłym premierem, Donaldem Tuskiem. Tusk zarzucił, że Orlen w ostatnich latach nie jest kwitnącą firmą. Na zarzut polityka prędko postanowił odpowiedzieć Daniel Obajtek.

Polecamy także: Awantura w Sejmie. Mocne słowa Terleckiego do Nitrasa (wideo)

Daniel Obajtek – prezes PKN Orlen  odpowiada na zarzuty Tuska

Donald Tusk był gościem TVN24. W programie był pytany między innymi o Daniela Obajtka oraz PKN Orlen. Były przewodniczący Rady Europejskiej był między innymi pytany o to, czy Daniel Obajtek może zostać mianowany na stanowisko premiera i czy ostatnia afera może mu ten awans utrudnić.

Tusk odparł, że dla niego dużo poważniejsze jest to, czy politycy mianowani przez PiS na stanowiska mają kwalifikacje etyczne oraz merytoryczne.

Ja bym się zastanawiał, czy zlecić panu Obajtkowi prowadzenie stacji benzynowej, a nie Orlenu – stwierdził Tusk. – Zdarzenia ekonomiczne, pokazują, że Orlen pod jego władzą się rozrasta, ale trudno mówić, by była to kwitnąca firmadodał były premier.

W tej sytuacji na zarzuty Tuska postanowił odpowiedzieć Daniel Obajtek. Prezes PKN Orlen przytoczył przytłaczające dla Tuska dane z ostatnich lat oraz z czasów rządów Platformy Obywatelskiej.

@donaldtusk nawiązując do Pana wystąpienia w #FpF pragnę przypomnieć, że Orlen w ciągu ostatnich 5 lat wypracował 26,2 mld zł zysku. W czasie 8 lat rządów PO-PSL było to łącznie 2,9 mld zł. Natomiast na inwestycje wydajemy 3x więcej niż za Pana rządów. Spokojnego wieczoru. – napisał na Twitterze Daniel Obajtek.

Źródło: Onet

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie prawa zajmować się kwestią aborcji”