TVN 24 ma poważne problemy. Stacja może zniknąć z ekranów?

Stacja TVN ma kolejne poważne problemy. Z informacji podanych przez wirtualnemedia.pl wynika, że kanał TVN24 do tej pory nie otrzymał koncesji satelitarnej od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Władze Telewizji miały złożyć wymagany wniosek już w lutym 2020 roku. Do tej pory nie ma jednoznacznej decyzji w tej sprawie. Nadawca miał uzupełnić swój wniosek na polecenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. – Dokumenty zostały dostarczone i są analizowane przez Radę – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Stacja TVN ma kolejne poważne problemy

Polecamy także: Głodowa emerytura Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera. Kwota jest szokująca

Koncesja satelitarna dla stacji TVN dobiega końca we wrześniu bieżącego roku. Zgodnie z przepisami nadawca jest zobligowany do złożenia wszelkich niezbędnych dokumentów przynajmniej rok przed zakończeniem starej koncesji do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Nadawca stacji TVN24 zrobił to już w lutym 2020 roku. Mimo wszystko ostatecznej decyzji w przedmiocie udzielenia zezwolenia wciąż nie ma. Rzeczniczka prasowa KRRiT Teresa Brykczyńska poinformowała 22 lutego, że urząd czeka na uzupełnienia wniosku przez nadawcę.

W tej sytuacji stacja poinformowała, że: „w pełni współpracuje z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji”.

Ponad rok temu wystąpiliśmy o przedłużenie koncesji satelitarnej dla kanału TVN24. Oczekujemy, że decyzja w tej sprawie będzie wydana w terminieodpowiedziało portalowi Wirtualnemedia.pl biuro prasowe telewizji TVN.

Polecamy także: Platforma Obywatelska rozpada się? Kolejny poseł odszedł do Hołowni

Z kolei Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała, że zwróciła się do nadawcy o uzupełnienie złożonego wniosku. – Dokumenty zostały dostarczone i są analizowane przez Radępoinformowano.

W tej sytuacji decyzja KRRiT jest wciąż nieznana. Nie wiemy także, kiedy w tej sprawie można spodziewać się ostatecznego stanowiska Rady.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie również Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke także znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę