Tusk jest wściekły? Jego posłowie mogą mieć poważne kłopoty (WIDEO)

Donald Tusk na konferencji prasowej był pytany między innymi o czwartkowe głosowanie w Sejmie w sprawie „Lex Czarnek 2.0”, czyli nowelizacji ustawy Prawo oświatowe.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

W mediach podkreśla się, że opozycja mogła zakończyć sejmowe rozstrzyganie na niekorzyść opcji rządzącej, lecz w jej szeregach zabrakło na sali niektórych parlamentarzystów między innymi z Koalicji Obywatelskiej.

Sejm w czwartek odrzucił weto Senatu do nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, zwanej jako lex Czarnek 2.0. Za odrzuceniem uchwały Senatu głosowało 224 posłów, przy wymaganej większości bezwzględnej 223 posłów.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Obozowi rządzącemu udało się stanowisko Senatu odrzucić, lecz należy podkreślić, że w trakcie głosowania zabrakło siedmiu przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości i także innych polityków, którzy wspierają obóz władzy. Mowa tu o Łukaszu Mejzie (niezależny), Zbigniewie Girzyńskim (Polskie Sprawy) oraz Pawle Kukizie (Kukiz’15).

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Braki kadrowe w trakcie głosowania dotknęły także polityków opozycji. Z informacji portalu „Onet” wynika, że nieobecnych było sześciu posłów opozycyjnych. Wśród nich było trzech posłów Koalicji Obywatelskiej: Eugeniusz Czykwin, Bogusław Sonik i Ryszard Wilczyński.

Donald Tusk o niegłosujących

W trakcie wizyty Donalda Tuska w Krakowie od dziennikarzy padło pytanie na temat między innymi głosowania w Sejmie w sprawie „lex Czarnek” i braku zmobilizowania po stronie polityków opozycji, którzy mogli doprowadzić do przepadnięcia ustawy.

POLECAMY TAKŻE: Trener Arabii Saudyjskiej to powiedział o Polsce. Padły wspomniałe słowa

Powiedziałem to tuż po powrocie do polskiej polityki posłankom i posłom Koalicji Obywatelskiej, że dyscyplina to jest z tych egzaminów, którzy muszą zdać, żeby przekonać Polaków, że będą lepiej rządzić. To nie tylko ich obowiązek, ich praca, ale odpowiedzialność obywatelska. Ja powiedziałem, niechcący mi się wówczas zrymowało: kto nie głosuje, ten nie kandyduje — powiedział Donald Tusk, pytany o wynik głosowania.

Zapewnił, że będzie trzymał się tej zasady „w sposób bardzo konsekwentny”. — Jeśli ktoś nie głosuje bez wyraźnie jednoznacznie brzmiącego usprawiedliwienia, bo ma kiepskie wytłumaczenie dla tego faktu, po prostu już nie będzie więcej w polskim parlamencie i to mogę państwu tutaj zadeklarować. Ci, co mnie znają, wiedzą, że będę tutaj bardzo konsekwentny — dodał.

Źródło: Onet, YouTube

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski