PiS zdeklasowało rywali w nowym sondażu. Złe wieści dla Platformy

Nowy sondaż wyborczy pracowni Social Changes dla portalu wpolityce.pl. Wynika z niego, że na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele.

Opcja rządząca nie tylko odnotowała wzrost swojego poparcia, lecz dobiła także do wyniku, który może budzić niepokój w szeregach opozycji.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Drugie miejsce w badaniu zajęła Koalicja Obywatelska z Platformą Obywatelską na czele. Największa formacja opozycyjna w polskim Sejmie zaliczyła delikatny spadek swoich notowań.

Ciekawa sytuacja ma miejsce na najniższym stopniu podium, gdzie znalazły się aż trzy ugrupowania, którymi są: Konfederacja, Lewica i Polska 2050 kierowana przez Szymona Hołownie.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Kolejne partię nie przekroczyły wymaganego przy wyborach progu wyborczego. Są nimi: Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska, Kukiz’15 i także Porozumienie Jarosława Gowina. Deklarowana frekwencja wynosi 57 proc., co oznacza spadek o 3 punkty procentowe. 8 proc. ankietowanych nie wie jeszcze, czy weźmie udział w wyborach.

Wyniki sondażu Social Changes

Na pierwszym miejscu w badaniu Social Changes z wynikiem 40 proc. jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele. Wynik opcji rządzącej poszedł do góry o 2 pp.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Kolejne miejsce tuż za pierwszym przypadło Koalicji Obywatelskiej. Tym razem KO uzyskało wynik 28 proc. Dla formacji, na której czele stoi Platforma Obywatelska oznacza to spadek poparcia o 1 pp.

Na trzecim miejscu znalazły się aż trzy partię: Konfederacja z wynikiem 8 proc. (spadek o 1 pp.), Lewica 8 proc. i spadek również o 1 pp. i Polska 2050 Szymona Hołowni z 8 proc. (wynik bez zmian).

POLECAMY TAKŻE: Trener Arabii Saudyjskiej to powiedział o Polsce. Padły wspomniałe słowa

Kolejne ugrupowania uwzględnione w sondażu nie przekroczyły wymaganego przy wyborach progu wyborczego i są nimi: Polskie Stronnictwo Ludowe – 4 proc. (bez zmian). Kukiz’15 – 2 proc. (wzrost o 1 pp.). Porozumienie Jarosława Gowina – 1 proc. (bez zmian).

Źródło: wpolityce.pl

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski