Mazurek wypunktował Siemoniaka w swoim programie. Nagle przypomniał mu jego słowa (WIDEO)

Tomasz Siemoniak był gościem RMF FM i Roberta Mazurka. Dziennikarz oraz wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej rozmawiali na bieżące tematy polityczne dotyczące krajowej polityki. Mazurek w dyskusji podjął temat dotyczący wątku aborcji oraz ostatniego stanowiska na ten temat partii byłego szefa MON.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Warto bowiem przypomnieć, że to właśnie Siemoniak zaznaczył przed ponad rokiem, że nie pozwoli na to, aby Platforma Obywatelska skręciła w lewo. Jednak zdaniem dziennikarza ten proces już nastąpił. Chodzi tu między innymi o kwestie aborcji.

Tomasz Siemoniak w RMF FM

Były szef MON, Tomasz Siemoniak gościł w radiu RMF FM, gdzie jego rozmówcą był Robert Mazurek. Panowie roznawiali ze sobą na temat tego, co aktualnie ma miejsce w szeregach Platformy Obywatelskiej. Chodzi dokładnie o tezy głoszone przez niektórych polityków Platformy na temat zakresu dostępności aborcji.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Według części polityków Platformy możliwość dokonania aborcji powinna być zdecydowanie bardziej zliberalizowana. Podejmując ten wątek dziennikarz przypomniał Siemoniakowi jego słowa sprzed ponad roku. Dotyczyły one ewentualnego skrętu Platformy w lewą stronę.

Mój researcher znalazł pańską wypowiedź ze stycznia zeszłego roku. Pan się wtedy starał o fotel przewodniczącego PO. Pan mówił wtedy: „Zrobię wszystko, by Platforma nie skręciła w lewo. Jeśli zostanę przewodniczącym, nie pozwolę na skręt w lewo”. No i co?pytał Robert Mazurek polityka Platformy Obywatelskiej.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

No i nie zostałem przewodniczącym, jestem wiceprzewodniczącym, i nadal uważam, że Platforma nie powinna skręcać w lewoodparł Siemoniak.

A to nie był skręt w lewo, jeśli mówimy, że wolna aborcja? To nie jest skręt w lewo? To, co to jest, przepraszam?dopytywał nieprzekonany tym tłumaczeniem Mazurek.

To jest ogromne uproszczenie (…) uważam, że przyszłością PO jest to, że ma silne konserwatywne skrzydłopodkreślił polityk.

Oj tak, zwłaszcza jak głoszą wolną aborcję na życzenie. To rzeczywiście jest bardzo konserwatywnezadrwił Robert Mazurek.

Źródło: ProPolski

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma także problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn