Adam „Nergal” Darski ma problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn

Adam „Nergal” Darski obraził uczucia religijne i teraz stanie przed sądem za swój czyn. Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte za sprawą powiadomień od skierowanych do Prokuratury przez stowarzyszenie Ordo Iuris i Towarzystwo Patriotyczne. Adam Darski od dawna słynie ze swoich zachowań, które mogą być negatywnie odbierane przez osoby wierzące. Chodzi o zachowanie artysty, który zamieścił w sieci materiał, na którym dokonał znieważenia wizerunku Matki Boskiej. Czy tym razem lider zespołu Behemot otrzyma karę za swój czyn?

Adam „Nergal” Darski obraził uczucia religijne

Nergal zasłynął kilka lat temu ze swojego związku z Dorotą Rabczewską, znaną jako „Doda”. Następnie wokalista zespołu Behemot był jednym z jurorów show „The Voice of Poland”. Po tych epizodach Darski zasłynął także z częstych ataków kierowanych pod adresem katolików oraz Kościoła Katolickiego. Jego częste ekscesy spotkały się z negatywnym odbiorem ze strony osób wierzących. Można powiedzieć, że to głównie na tym w ostatnim czasie Nergal zyskuje największą popularność.

Wszystko ma jednak kiedyś swój koniec. Wobec Nergala zostało wszczęte postępowanie w związku z naruszeniem uczuć religijnych. Chodzi dokładnie o zdjęcie, które Darski opublikował w mediach społecznościowych. To za jego pośrednictwem znieważył postać Matki Boskiej. Publikacja miała miejsce 25 września 2019 roku. Z wnioskiem o wszczęcie postępowania wystąpiło stowarzyszenie Ordo Iuris oraz również Towarzystwo Patriotyczne.

Adam D. oskarżony jest o to, że w dniu 25 września 2019 r., działając za pośrednictwem sieci Internet znieważył publicznie przedmiot chrześcijańskiej czci religijnej w postaci osoby Matki Boskiej, w ten sposób, że na portalu społecznościowym Facebook, na oficjalnym profilu, umieścił zdjęcie prezentujące zniszczony obraz przedstawiający wizerunek Matki Boskiej z umieszczonym w miejscu twarzy wskazanej postaci obutej nogi, które to zdjęcie opisał „on the set”, co także w tłumaczeniu oznacza „na planie”, czym obraził uczucia religijne czterech osóbpodała prokurator Aleksandra Skrzyniarz.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Beata Mazurek napisała bolesne słowa o rządach Donalda Tusk

Janusz Korwin-Mikke miał wypadek samochodowy w Otwocku